Kayıt Ol

İtiraflar

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: İtiraflar
« Yanıtla #45 : 31 Mart 2015, 09:29:00 »
Forumda kırkım çıktı artık :)

Şöyle bir geçmişe baktığımda, başka biri olsa hakkımda "hortlak, necromancer" falan diye düşünür herhalde :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 28 Nisan 2015, 14:11:08 »
Şu aralar tuhaf bir hayalim var, ama hayal benle ilgili değil.

Şöyle bir bakıyorum, özellikle temeli eskilere dayanan konularda bir şey dendiğinde bir adet "mit" çıkıp nazik nazik açıklamalar yapıyor. Hayır, diyor, bilmem kaç yılında çıkan ABC'nin ilk baskısına bakarsanız o öyle değil, diyor.

Bir kere de "Liseliler bilmez" dese, biz de apışıp kalsak çok çılgın olurdu. Düşününce büyük çoğunluğumuz bu kapsama girmiş olurduk bir anda. Hatta ben de bunlardan biri olurdum. Vallahi sesli gülerdim bu duruma. (Desin hem, hakkıdır aklsjfasf)

Arada bunu düşünüp eğleniyorum kendi kendime. Bekliyorum, belki bir konuda böyle der de eğleniri(m)z.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 25 Temmuz 2015, 16:05:53 »
Vay be...

Onlu yaşlarımın sonundayken depresyona girip girip dinlediğim bu şarkıya şans eseri denk geldim bu gün ve şimdi büyük mutlulukla dinliyorum.

Hayat çok ilginç :)
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 25 Temmuz 2015, 18:47:38 »
Kayıp Rıhtım'a çok uzun zaman önce üye olmuşum gibi hissediyorum. Üyelik tarihine bakıp moralimi bozuyorum.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 24 Ağustos 2015, 08:28:10 »
Bu çalışma temposunda stres atmak için bile foruma giremiyorum son 1 aydır :(.

Çevrimdışı ryuk

• 497
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Ekim 2015, 21:05:08 »
Elderscroll'un 2. oyunu olan Daggerfall'u torrentten indirmekle meşgul ve çok heyecanlıyım şu an. Steam'den almak yerine torrent kullanıyor olmanın utancı yüzümü hafiften kızartmakta.

Asıl itirafım: Pillars of Eternity çıktığında da oyunu gidip almak yerine torrent kullanmış ve oyun tanrılarının gazabına uğrayıp bilgisayarıma virüs bulaştırmıştım.

Çok utanıyorum rıhtım. Ama çok eğlenceli.

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Ekim 2015, 21:35:05 »
Daha önce eski Tıp Fakültesi kitapları sahiplendirmiştim. Bugün sahiplenenlerden birisinin Sahibinden.com üzerinden kitabı satmaya çalıştığını öğrendim (bu siteden bir üye değil).

Önce kızdım , sonra sinirlendim. Benim niyetim ne insanların niyeti ne dedim. Sonra o üyeye mesaj atıp linki gönderdim sadece. Bazı şeyler söyledi cevap olarak sadece adresimi gönderdim.

Çok mu pasifim ? Çıngar filan mı çıkarsaydım ? Ne bilim ifşa filan mı etseydim ?

O değilde bu tarz durumlar her daim içimden bir parça daha koparıyor. 22 yaşındayım lan ben. Benim ümitle geleceğe bakmam lazım , büyük hayallerimin , önemli girişimlerimin olması lazım.

İyilik yaparken bile mi sorgulamak lazım ? Yoksa en çok iyilik yaparken mi sorgulamak lazım ?

Kafamda deli sorular...

Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #52 : 12 Ekim 2015, 22:28:37 »
Daha önce eski Tıp Fakültesi kitapları sahiplendirmiştim. Bugün sahiplenenlerden birisinin Sahibinden.com üzerinden kitabı satmaya çalıştığını öğrendim (bu siteden bir üye değil).

Önce kızdım , sonra sinirlendim. Benim niyetim ne insanların niyeti ne dedim. Sonra o üyeye mesaj atıp linki gönderdim sadece. Bazı şeyler söyledi cevap olarak sadece adresimi gönderdim.

Çok mu pasifim ? Çıngar filan mı çıkarsaydım ? Ne bilim ifşa filan mı etseydim ?

O değilde bu tarz durumlar her daim içimden bir parça daha koparıyor. 22 yaşındayım lan ben. Benim ümitle geleceğe bakmam lazım , büyük hayallerimin , önemli girişimlerimin olması lazım.

İyilik yaparken bile mi sorgulamak lazım ? Yoksa en çok iyilik yaparken mi sorgulamak lazım ?

Kafamda deli sorular...

Bu yaptığı tam bir ahlaksızlık. Emanete hıyanet etmek gibi bir şey. Bu tarz insanlara karşı tek yapman gereken boş vermek.

Spoiler: Göster
S*ktir etmek.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 13 Ekim 2015, 00:18:52 »
Elderscroll'un 2. oyunu olan Daggerfall'u torrentten indirmekle meşgul ve çok heyecanlıyım şu an. Steam'den almak yerine torrent kullanıyor olmanın utancı yüzümü hafiften kızartmakta.

Asıl itirafım: Pillars of Eternity çıktığında da oyunu gidip almak yerine torrent kullanmış ve oyun tanrılarının gazabına uğrayıp bilgisayarıma virüs bulaştırmıştım.

Çok utanıyorum rıhtım. Ama çok eğlenceli.

Oyunu kendi sitesinden full olarak indirmek varken neden torrent kullanıyorsun diye merak ettim :P

http://www.elderscrolls.com/daggerfall/

bu arada ilk oyun da yine ücretsiz aynı site üzerinde ulaşabilirsin.

Çevrimdışı ryuk

• 497
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 13 Ekim 2015, 20:53:31 »

Oyunu kendi sitesinden full olarak indirmek varken neden torrent kullanıyorsun diye merak ettim :P

Öyle bir şeyin varlığından bile haberdar değildim ;D

Bethesda bir daha ne zaman böyle sağlam bir oyun yapacak acaba diye düşünüyor, çılgınca eğleniyorum. "Ama grafikleri çok kötü! Piksel piksel!" diyenlere de şöyle cevap veriyorum: Minecraft da piksel piksel!

Ayrıca Daggerfall'daki karakter sınıfı ve skill zenginliği başka hiçbir oyunda yok. Belki EVE, ama onun da kulvarı farklı zaten.

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #55 : 02 Kasım 2015, 23:14:40 »
Bir okur olarak sevindiğim bir dönüşüm içindeyim. Kısmen bilerek kurduğum bir değişim bu aslında: Kadın bakışını önemseyen kitaplar okumak ve yerli edebiyata yönelmek.

Erkek yazar, erkek anlatıcı, erkek baş kişi... Okuduğum kitaplarda bir "erkek" aramışım hep. Rahatsız olduğum şey bunu doğallıkla karşılamam oldu. Yani baş kişinin erkek olması edebiyatın doğal bir gereğiymiş gibi geliyordu eskiden.

Biraz da kadın yazar okuyayım diye çıkmadım yola, şimdi de onlara iltimas geçeyim, "pozitif ayrımcılık" yapayım demedim. Kendimden utandığım için bunu yaptım, bakışımı dengelemek istedim.

Az çok bilinçli başladığım bu yönelim sonradan kendini buldu: Bir yazarı beğeniyorum önce, ondan bir şeyler okuyorum, seviyorum ve üç-beş yazar birikince böyle böyle, farkediyorum çoğunun kadın olduğunu.

Ve Türk edebiyatı: Kof bir vatanseverlikle değil de dilimin güzelliklerinin tadını çıkarmak için okuyorum. Çeviri bir eser okuyacaksam "sadık" olanından ziyade "güzel" olanı arıyorum, dilime iyi geleni.

Ne kadar sürer bu dönüşüm, bilmem; memnunum.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #56 : 21 Kasım 2015, 20:44:01 »
Bir çok kez kendime mesaj attım.(yanlışlıkla :/ )

Çevrimdışı ryuk

• 497
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 11 Aralık 2015, 22:48:13 »
Yıldız Savaşları'nın fena değil olduğunu düşünsem de, daha fazlasını hissetmiyorum. Öyle abartıldığı kadar harika bir seri değil bence.

Bunu dile getirdiğimde "Nasıl yani? Star Wars sevmiyor musun?" ya da "Star Wars sevilmez mi be?" gibi ifadelerle karşılaşıyorum.

Hayır.

"Çok kötü, berbat" demiyorum ama bence overrated bir seri.

Bu da Neil deGrasse Tyson'dan gelsin

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 07 Şubat 2016, 09:32:39 »
İlk zamanlar aktif bir şekilde kullandığım halde zamanla artan işlerimden dolayı çok nadiren girebiliyordum foruma ama sürekli olarak forumda yazılanları ve radyo yayınları takip ediyordum. Dün akşam canlı olarak yayına katıldıktan sonra artık ruhumun bu oluşuma ne kadar ihtiyacı varsa, forum üyelerini(yüzlerini bildiklerimi) rüyamda gördüm. İyi midir kötü müdür bilemedim. Hayır olsun.

Spoiler: Göster
Çok değerli insanlarsınız, iyi ki varsınız.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #59 : 07 Şubat 2016, 16:02:51 »
Dün bütün gece rüyamda Kahramanın Yol Türküsü'nü sunmaya devam ettim :D Ama rüya bu ya, saçma sapan şeyler görüyorum; arabalar uçuyor, kuşlar koşuyor falan ve Hazal durmadan hepsine açıklama getiriyor. "Şimdi bu araba uçuyor ama onun ilk ortaya çıkışı şöyleydi," diye. Sabah uyandığımda çok güldüm halime :D
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.