Kayıt Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
« Yanıtla #165 : 27 Nisan 2012, 19:52:33 »
Uzun zamandır bu anı bekliyordum. Fakat şansa bakın ki Mayıs ayının tamamında sınavlarım var. İnşallah 30 Mayıs'ta ki son sınavdan sonra başlayacağım okumaya.

Ayrıca şu kapak olayına bir yorum da ben yapayım: Bence ilk kitabın kapağı çok gereksizdi. Yani ilk kitaba bir karakter koyuyorsan diğerlerine de koy bari uyumlu olsun.

Yine de geçte olsa (nisanda çıkacağı söylenmişti ilk başta) Epsilon bizi mutlu etti. ♥♥♥

Çevrimdışı Lowan

• **
  • 65
  • Rom: 0
  • We are the prisoners of our own fantasies.
    • Profili Görüntüle
    • Dragon's Lair
« Yanıtla #166 : 27 Nisan 2012, 19:57:15 »
İlk kitabın Eddard Stark'lı buram buram bestseller kokulu kapağından sonra bu sade kapakları sorun edemiyorum. :-\ İlk kitaptan sonra her kitaba diziden bir sahne koyarlar diye korkmuştum. Orijinal kapakları kullansalar daha hoş olabilirdi ama onlar da aynı şekilde çok sade tasarımlar.
Ya tabi o son derece tırt kapaktan sonra gelen kitaplardaki sade kapaklar kat kat güzel de sadeliğin de tadını kaçırmışlar yani bir tane sembol kullanıp her kapağa farklı renkli versiyonunu koyarak. Gerçi orjinal kapakları da ahım şahım değil ama her kitapta farklı birşeyler var. Bari evlerin sembollerini koysalardı.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 28 Nisan 2012, 09:46:31 »
Ya tabi o son derece tırt kapaktan sonra gelen kitaplardaki sade kapaklar kat kat güzel de sadeliğin de tadını kaçırmışlar yani bir tane sembol kullanıp her kapağa farklı renkli versiyonunu koyarak. Gerçi orjinal kapakları da ahım şahım değil ama her kitapta farklı birşeyler var. Bari evlerin sembollerini koysalardı.

Kesinlikle katılıyorum.Belki kuzey krallıklarının armalarını bir kitapta,vs. birçok türlü kapak kullanabilecekken bu kadar sade olması benim de sinir olduğum bir konu ;)

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 28 Nisan 2012, 12:54:14 »
bu iki kitap yapma olayıda yayıncının para kazanma mekanizması mıdır bilinmez ama bütçesi kısıtlı olanlar için iyi olmuş yani kitabı biran önce okumak açısından

Çevrimdışı Lowan

• **
  • 65
    • Profili Görüntüle
    • Dragon's Lair
« Yanıtla #169 : 28 Nisan 2012, 13:12:16 »
bu iki kitap yapma olayıda yayıncının para kazanma mekanizması mıdır bilinmez ama bütçesi kısıtlı olanlar için iyi olmuş yani kitabı biran önce okumak açısından
Arkadaşımda U.S. versiyonu var, hepsi teker kitap; bende U.K. versiyonu var, 3. kitap 2 kitap şeklinde. Okuyarak karşılaştırmadım ama vardır farkı herhalde, hem kitaplar da ince değil yani. Yazacakları birşeyler varmış demek ki.

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 28 Nisan 2012, 13:32:43 »
Ben ilknokta'da ikinci kitabı da 2 kısım olarak görüyorum? Burada hep üçüncü kitabın iki kısım olduğundan bahsedilmiş ama...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 28 Nisan 2012, 13:34:35 »
Ben ilknokta'da ikinci kitabı da 2 kısım olarak görüyorum? Burada hep üçüncü kitabın iki kısım olduğundan bahsedilmiş ama...

Türkçe baskısında 2.kitap iki kısım olarak yayınlandı. Bir sorun yok yani.

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 28 Nisan 2012, 13:38:38 »

Kitabı bölümlere ayırmak yayıncıya fazladan para kazandırmaz mı hiç? :) Atıyorum kitabı 2 bölüme ayırıp her biri 25 lira demek var (ki bu pek dikkat çekmez), tek kitap 50 lira demek var (buradaysa okuyucu isyan eder). Sonuç olarak yayıncı tek kitap için talep edemeyeceği parayı 2 taksitle rahatça hem de göze batmadan alır okurdan.

Bütçesi kısıtlı olanlar için belki de tek olumlu yöne değinmişsiniz, metnin tamamına değil de ilk yarısına sahip olunacağı için daha az ödenecek. Yalnız sonuç olarak her ikisi de okunacağı için öyle ya da böyle bu para cebimizden çıkacak.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 28 Nisan 2012, 15:42:49 »
Kitabı iki kısım halinde yayınlamalarının birkaç sebebi var:

Birincisi ne kadar kalın olursa olsun bir kitap bir kitaptır fakat iki kısıma ayırınca iki kitap olur ve psikolojik olarak iki kitap seni daha çok tatmin edebilir.

İkinci nedeni çoğunuzun bahsettiği gibi yayınevinin az da olsa kar etmesidir. Dediğim gibi az da olsa...

Üçüncü nedeni ise George Martin'in kitaplarının çok kalın olması. Birinci kitabı yayınladıktan sonra fark ettiler sanırım kitabın kalınlığı alıcının gözünü korkutuyor. Hem okuma açısından hem de taşınabilirlik açısından.

En azından kitapların iki kısım halinde yayınlanması hakkındaki fikrim bu..

Çevrimdışı Lowan

• **
  • 65
    • Profili Görüntüle
    • Dragon's Lair
« Yanıtla #174 : 28 Nisan 2012, 21:23:16 »
Türkçe versiyonunda 2. kitap iki bölümden oluşuyor ama UK ve US versiyonlarında tek kitap. 3. kitapsa US versiyonunda tek kitap ama UK versiyonunda 2 kitap. Adamlar daha 2. kitabı 2 bölümden çıkarıyorlarsa 3. kitabın 2 bölümden oluşması bir mucize.

Bu arada kitapların hepsi de oldukça kalın yani.

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 28 Nisan 2012, 21:29:34 »
Türkçe versiyonunda 2. kitap iki bölümden oluşuyor ama UK ve US versiyonlarında tek kitap. 3. kitapsa US versiyonunda tek kitap ama UK versiyonunda 2 kitap. Adamlar daha 2. kitabı 2 bölümden çıkarıyorlarsa 3. kitabın 2 bölümden oluşması bir mucize.

Bu arada kitapların hepsi de oldukça kalın yani.

Olsun olsun kalın olsun. İnsan bitince üzülüyor. Üstelik böyle güzel serileri okurken bitmesinden korkuyor insan. Bir kitap, kitaplığımda ne kadar kalın duruyorsa beni o kadar tatmin ediyor :D

Kitaplık takıntısı başa bela...

Ama eğer bu kitaplar kar amaçlı bölünüyorsa hiç hoş değil. Gerçi kalın kitapların bazı okurların gözünü korkuttuğu doğru (benim değil, mümkün olduğunca kalın olsun^^).

Edit: İkiye bölündüğü için pek bir fiyat farkı yokmuş şimdi baktım. Yani kar amacı ihtimali pek yok bence...

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 28 Nisan 2012, 21:42:02 »
İki bölümün set olarak ön siparişini yenisayfa.com 'dan verebilirsiniz arkadaşlar. Uygun bir fiyata geliyor.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 03 Mayıs 2012, 23:48:17 »
Şu 3. kitabı hiç bir şeyi bilmeyen halimle yeniden okuyabilmeyi çok isterdim. Özellikle 2. kısmı şahaneydi (bendeki de UK baskısıydı.), arada bir zamanı geriye alıp tekrar tekrar okuyasım geliyor. :P
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 08 Mayıs 2012, 13:11:54 »
Acaba önce diziyi izlemek mi iyi olur kitabı okumak mı? Elimde dizisi var ama bundan önce okumayı planladığım kitaplar var... O yüzden diziyi izlemeli miyim, yoksa bekletmeli miyim?

Çevrimdışı starless

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 08 Mayıs 2012, 14:09:27 »
Öncelikle kitabı okumanız daha iyi olur. Dizinin ilk sezonu ilk kitapla çok benzer, yani dizinin senarist ekibi kitaba oldukça bağlı kalmış. 2. sezon ise ikinci kitaptan bir hayli farklı, son bölümde bunu daha da abarttılar :) Öncelikle kitapları okumak daha iyi olur.