Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - SiYaH

Sayfa: [1] 2 3 ... 7
1
Güncel / Ynt: Bayram
« : 30 Ekim 2011, 02:53:40 »
Türkiye Cumhuriyetinin varoluş günü her zaman ülke ne şartlarda olursa olsun kutlanmalıdır. Geç de olsa bütün üyelerin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

2
Sinema / Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm
« : 30 Ekim 2011, 02:51:32 »
Yapım: 2011  -  Türkiye
Tür: Aksiyon,  Casusluk,  Dram,  Gizem,  Komedi,  Macera,  Polisiye,  Suç
Yönetmen: Serdar Akar
Oyuncular: Nejat İşler,  Hazal Kaya,  Erdal Beşikçioğlu,  Cansu Dere,  Tardu Flordun,  Rıza Kocaoğlu,  Hakan Hatipoğlu,  Hakan Boyav,  Ege Aydan,  Seda Bakan,  Ayda Aksel,  Fatih Artman,  Berke Üzrek,  Inanç Konukçu,  Serhat Nalbantoğlu,  Nihat İleri,  Canan Ergüder,  Tolga Tekin,  Berkan şal,  Ali İpin,  Nuri Gökaşan,  Ipek Ayaz
Senaryo: Emrah Serbes
Senaryo (Kitap): Emrah Serbes,
Yapımcı: Tarkan Karlıdağ


Filmin Özeti
  Yapılan bir ihbar üzerine Gençlik Parkı’na giden cinayet büro ekipleri, gömülü b...ir tabut bulurlar. Tabutun içinde yaşlı bir kadın vardır. Yapılan ilk incelemede kadının canlı canlı gömüldüğü ortaya çıkar. Hayata karşı işlenen suçlar uzmanı Behzat Ç., ilk defa böyle bir cinayet karşılaşmaktadır.Yaşlı kadının neden bu biçimde öldürülmüş olabileceğine ilk başta bir anlam verilemez. Yaşlı kadın emekli bir polisin annesidir. Behzat Ç. emekli polisi araştırmaya başladıkça bir takım engellemelerle karşılaşır. Emekli polis, teşkilat içinde Avarel Memduh olarak bilinmektedir, suçu üstlenen kişi ise kendisine Red Kit demektedir.Behzat Ç., Harun, Hayalet ve Akbaba’dan oluşan ekibiyle Ankara’yı didik didik ederek Red Kit’in suç ortakları olan Gorbaçov Hasan ve Pembo’ya ulaşmaya çalışır. Olay Yeri İnceleme Şubesi’nin genç komiserlerden Songül de bu olayda onlara yardımcı olmaktadır.Bu esnada şüpheli tavırlarıyla dikkat çeken bir görgü tanığına ulaşırlar. İsmi Süleyman olduğu halde kendisini Ahmet olarak tanıtmaktadır. Kendini Ahmet Sanan Süleyman’ın çelişkili ifadeleriyle iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alır.Behzat Ç. araştırmalarını derinleştirdikçe emniyet içinde yasa dışı yollarla faaliyet gösteren bir örgütün varlığına ulaşır. Bu örgüt 90’lı yıllarda pek çok yargısız infaz yapmıştır. O zaman alt kademelerde görev yapan bu örgüt elemanları şimdi üst mevkilere gelmiştir. Dolayısıyla bu olayın ortaya çıkmasını istememektedirler. Behzat Ç., bir yandan gizemli ve zeki bir katil olan Red Kit’e ulaşmaya çalışır, diğer yandan ise bu olayların açığa çıkmasını istemeyen gizli örgütten kendisini ve ekibini korumaya çalışmaktadır.
Hala konunun açılmamış olmasına şaşırdım. Haliyle bu sitedeki herkes fantastik filmler seviyor sanırım. Film dizinin bölümlerinden çok farklı olmasa da bunca aradan sonra sinemada sansürsüz Behzat Ç izlemek harikaydı.

3
film orjinal haliyle nete düşmüş.sinema çekimi değil ama görüntü kalitesi kötü.

4
Sinema / Ynt: Şarkılarıyla Hatırlanan Filmler
« : 14 Temmuz 2011, 20:34:07 »
yazan oldu mu bilmiyorum : pretty woman

5
bu efsanenin sonuna yakışmayan bir final olmuş. biçok yerde kitaptan müthiş sapmalar vardı. zaten birebir olmasını kesinlikle beklemiyorum da bu kadar da olmaz yahu.

arkadaşlar yazı spoiler içerir, izlemeyenler şimdiden önlemini alsınlar.

Spoiler: Göster
-trio domuz kafasına gidince harry aberforth'a hortkuluklardan bahsediyor. oha... halbuki kitapta lupin'e bile söylememişti. bu bir sır ve triodan başka bilen yok.

-harry'nin öldüğü sahnede sadece ginny no no diye bağırıyor.hermioneyle ron sanki harry uyuyormuş da az sonra uyanacakmış gibi bi tavır takınıyorlar.hiç inandırıcı değil.

-kitapta harryle voldemort karşılaşması herkesin önünde olurken filmde sadece ikisi var.meydan bomboş.

-bi avada kedavra gördüm ben bu filmde.yuh dedim ne içtiniz aga siz.avada kedavrada vucut kağıt parçası gibi uçuşarak yok olmaz.beden yere düşer sadece.bellatrix'de de voldemort'ta da vucutları kağıt gibi parçalandı uçuştu falan.

-hermione'yle ron sırlar odasında öpüşmüyorlardı. evcinlerine çıkmalarını söylemeliyiz başka dobby'ler istemeyiz sözü üzerine hermione ron'u ödüllendirir gibi öpüyordu.filmde hortkuluk yok edildikten sonra gaza geliyorlar sadece.

-snape bağıran barakada ölüyordu.ama filmde iskele gibi biyerde öldü.göl kenarında.

-snape harry'ye sadece look at me demeliydi.ama maşallah destan yazdı yok gözlerin aynı annene benziyor falan.

-düşünselinde snape'in anılarını görürken, lily'nin öldürüldüğü gece snape'in o eve gidip lily'e sarılıp ağladığını gördük.böyle bişey olması mümkün değil çünkü snape'e dumbledore haber veriyor sadece harry'nin kurtulduğunu.

-harry neville'e naginiyi öldürmesini söylemeden öldürdü neville.gerçi bu bi hata olmayabilir. intikam arzusuyla tamamen içgüdüsel olabilir.

-voldemort harry'nin ölmediğini anladığında harry'nin peşinden gidiyor.halbuki harry pelerinle gözden kaybolmalıydı.asalarla epey düello ediyorlar.burda ikisin yüksekten atladığı bi sahne var ki resmen kaynak kıçım seklinde bi sahne.

-harry diademin ihtiyaç odasında olduğunu anlayınca aşağıya doğru koşuyor.halbuki ihtiyaç odası 7. katta.yani en üst katta.

-bi sahnede ron'la hermione nagini'yi basilisk dişiyle öldürmeye çalışıyor.yuh yani, koskoca nagini lan bu böcek mi eziyorsunuz.

-harry mürver asayı filmin sonunda kırıp atıyor.kendi asasını tamir etmeden hem de.halbuki dumbledore'un portresiyle konuşurken ben doğal bi şekilde ölürsem asanın gücü yok olacak diyordu.

-harry ollivander'a mürver asanın gerçekten var olup olmadığını sorarken ölüm yadigarlarından da bahsediyor.ollivander yadigarları bildiğini söylüyor.ama kitaba göre olivander mürver asa hariç yadigarları bilmiyor.mürver asayı da sadece çok güçlü bi asa sanıyor.

-hermione'yle ron sırlar odasına nasıl girdiler acaba.süpürgeyle uçarak girmeleri gerekirken süpürgeleri çok sonra ihtiyaç odasından alıyorlar.

-harry düşünselinden çıktıktan sonra voldemort'a ölmek için giderken ronla hermione'ye rastlıyor.ikisi de harry engellemeye çalışmıyor.ayrıca harry hermione'ye sen de biliyordun benim hortkuluk olduğumu değil mi gibi bi laf ediyor.hermione onaylıyor.
burda artık diyecek bişey yok...


kısacası kitabı okuyan birini asla tatmin etmeyecek bir film olmuş.

6
Harry Potter / Ynt: Harry Potter hayranlarına müjde!
« : 11 Nisan 2010, 13:43:45 »
haberi okuyunca  şaşırdığımı söyleyemem
ben de bu işten bu kadar para kazansam kolay kolay bırakmak istemezdim
neyse umarım rowling suyunu çıkarmaz

7
Duyurular / Ynt: Görünmez [Gizli] Bakınız (Ukde) Modu!
« : 13 Mart 2010, 20:17:43 »
gizli bakınız başka şeyyy ukde başka şeyyyy

ama burdaki bambaşka bişey   :D :D

adı da akıllı bakınız  ;)


8
Sinema / Veda - Ölüme Meydan Okuyan Bir Kuşağın Hikayesi
« : 16 Şubat 2010, 23:36:29 »


Selanik’te çocukluktan başlayan arkadaşlık, önce silah arkadaşlığına sonrasında cumhuriyetle birlikte aynı ideallerin peşinde yürüyen yarım asırlık dostluğa ve ölene kadar süren kardeşliğe dönüştü. Aralarındaki dostluk o kadar büyüktü ki biri öldüğünde diğeri de hayata veda etmek istedi…

Veda, ölüme meydan okuyan bir kuşağın hikayesi. Filmde sadece Atatürk’ün hayatı anlatılmıyor, aynı zamanda bir döneme ışık tutuluyor, filmde dostluk, savaş, aşk, sevgi gibi konular ‘insan olmak’ çerçevesinde tekrar ele alınıyor. “Veda” Salih Bozok’un anlatımıyla, bu dostluğun, Atatürk’ün hayatının dönüm noktalarının, vatanı kurtarmak için ölüme meydan okuyan bir kuşağın komutanının hikayesi…

Veda’nın amacı, Atatürk’ü sadece Türkiye’ye anlatmak değil, aynı zamanda tüm dünyada Atatürk’ün tanınmasını sağlamak.

Senaryosunu Zülfü Livaneli’nin yazdığı ve yönettiği filmin görüntü yönetmenliğini Peter Steguer yaptı. Müzikler yine Zülfü Livaneli’ye ait. Çekimlerine 27 Ekim’de başlanan filmin senaryo çalışması 3 yıl sürdü ve çekimler 7 haftada tamamlandı. İtalya’dan ekipleriyle gelen Aldo Signoretti ve Vittorio Sodano saç ve makyajı yaptı. Veda için Türkiye’ye 1200 kg makyaj malzemesi geldi. Bu proje için 150 adet gerçek saçtan peruk yapıldı. Makyaj ve saç ekibi için 2 mobil kuaför ve makyaj salonu ve 1 adet makyaj laboratuarı özel olarak tasarlandı ve üretildi.

Tamamı yerli sermaye ile hazırlanan projede, 13 kişilik İtalyan ve Alman teknik ekip görev aldı. Türkiye’de ilk defa bir prodüksiyon için 12000 parça kostüm ve aksesuar Baran Uğurlu tarafından hazırlandı. Kostümler en ufak ayrıntısına kadar gerçeği yansıtabilsin diye dönemine uygun olarak eskitildi, renklendirildi, işlendi. Devamlı çalışan 29 araç, 98 kişilik ekip ve 2000 kişilik figurasyonla Türkiye’nin en kalabalık prodüksiyonu gerçekleştirildi. “Veda” çekimleri, Ayvalık, İzmir ve Antalya’da gerçekleşti. Savaş sahneleri doğal plato olan Seferihisar’da çekildi. Uşakizade Köşkü gibi gerçek mekanların yanısıra Atatürk’ün arabası ve vagonu da çekimlerde kullanıldı.


Filmin resmi sitesi

http://www.vedafilm.com/

Gösterim Tarihi:26 Şubat 2010

9
Harry Potter / Ynt: Sıradaki filmler 3D.
« : 05 Şubat 2010, 23:02:11 »
ya ama bu 3d olayında altyazı sorunu oluyor bende
ileri miyopum belki ondan bilemiyorum ama okuyamıyorum altyazıları
yazılar da 3d oluyor
avatarda öyle değildi ama hakkını teslim etmek lazım
bazı bölümleri kendim anlıyorum
ama hızlı konuşunca olmuyor
dublajlı da seyretmeyi sevmiyorum
neyse bakıcaz artık

10
Televizyon / Ynt: Beyaz Show
« : 28 Ocak 2010, 20:58:28 »
bu hafta Beyaz Showda Şebo var


yanında da parazit yapsın diye acunla ali taran diye bi herif

11
Televizyon / Ynt: Beyaz Show
« : 08 Ekim 2009, 19:36:52 »
beyaz show yeni sezonu 9 ekimde açıyor
konuklar:okan bayülgen ve bengü

12
internet faşizminde dünya birincisiyiz

13
Sinema / Kanal-İ-zasyon
« : 27 Ağustos 2009, 14:18:22 »

Tür : Komedi

Gösterim Tarihi : 23 Ekim 2009

Yönetmen : Alper Mestçi

Yapım : 2009, Türkiye

Oyuncular


(Okan Bayülgen , Hakan Yılmaz , Erol Günaydın , Rasim Öztekin , Serhat Özcan)


Bir Televizyon kanalı olan Kanal-İ'de geçen olayların ve komik televizyon programlarının yer aldığı komedi filmi her kesimden insanı güldürme iddiasını taşıyor.

Saf Anadolu çocuğu İmdat’ın cam siliciliğinden Televizyon Kanalı Genel Müdürlüğü'ne ve Türkiye'nin rating rekortmeni bir yapımcıya dönüşmesini, rating rekorları kıran birbirinden ilginç ve absürd televizyon şov ve programlarını izlemeye hazır olun.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okanın adı bile izlemek için yeterli bi sebep, merakla bekliyorum =)

14
Güncel / Ynt: Başbakan Sonunda Yumruk Yedi
« : 13 Ağustos 2009, 12:44:19 »
bu olay yanlışlıkla da yaşansa içimin yağları eridi ne yalan söyleyim =))

15
Televizyon / Ynt: Matrax Skytürk'te
« : 30 Temmuz 2009, 21:50:04 »
bu haber balon çıktı yalnız
program başlayacak ama zamanı belli değil
bu 24 temmuz iddiasını ortaya bi dinleyici atmış herkes de inandı tabi
zeki kendi doğruladı

Sayfa: [1] 2 3 ... 7