Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Madam Vio

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 24
31
Kurgu İskelesi / Ynt: Sakalından Evren Yaratan Adam
« : 23 Ağustos 2012, 19:57:01 »
Öncelikle Merhabalar,

Yazı okunaklı; ancak akışını baltalayan bazı kelime tekrarlarına, bununla beraber sözcük dağarcığı kıtlığına sahip. Sakal, kaş, tel gibi kelimeler bu kısalıkta bir yazı için gereğinden fazla kullanılmış. Yani yalnızca 'fikir'de ve 'aktarım'ında değil, yazınsal yeterliliğinde de bazı sorunlar var.

Fikirden kastım ise, hikayenin zihindeki tasarımı oluyor. Yazıya geçirmeden önce ne anlattığını bilmeyi gerektiriyor. Saçmalama olarak görmüyorum paylaşmınızı kesinlikle. Amma velakin yazının bir amacı, hiç değilse bir fikri/anlattığı olmalı. Öykünüz, insan özellikleri taşıyan bir Tanrı'nın evren yaratımını ve sonrasını kapsıyorsa, bana kalırsa o özellikleri o kadar 'bağırmamak' lazım. Oturuyor denildi, canı sıkılıyor denildi, bir de üzerine kel denildi ve daha başında biraz abartıya kaçıldı. O kıvamı iyi tutturmak yazarlığın kendisi oluyor işte.

Bir de böyle mistik ve soyut öykülemelerde kullanılan dil de yapıcı, özgün, soyut, estetik olmalı bence. Sadece öyküyü oluşturan sıralı olay cümlelerini okumak insanları tatmin etmekten uzak kalıyor artık. İlla şiirsel bir uslüba sahip olması gerektiğinden değil; fakat haz uyandırması, okuyucunun ağzında hoş bir tat bırakması gerektiğinden.

Kaleminize sağlık. Umarım kendinizi giderek geliştirir ve günün sonunda bu işin ehli yazarlardan biri haline gelirsiniz.

32
Purgatorio / Ynt: Purgatorio - Sohbet Sayfası // Loqui
« : 23 Ağustos 2012, 18:37:50 »
Raisor'a oyuna olan katkıları için çok teşekkür ediyorum.

Spoiler: Göster
Oyunda ciddi bir şekilde yapılanmaya gitmem gerektiğine karar verdim. Bana sıkı bir ekip lazımdı, şu an itibariyle ise tek bir yöneticiden başkası yok. Buradan yapacağım duyurular olacaktır önümüzdeki günlerde, katılımda bulunmak isteyenler lütfen bana ulaşsın.

33
Purgatorio / Ynt: Gordon Borcha // Silvarath
« : 23 Ağustos 2012, 18:02:39 »


Güneşin ilk ışıkları müsaadesiz ziyaretçiler gibi süzülerek dolanmaktalar yatağının başı ucunda, sen gözlerini aralayabilmek için derin uykuna karşı verdiğin savaşı bir sona erdirememişken henüz. Uykunun o albenili geri çağrısını yok sayıp doğrulmayı başardığında ise uyanmış olman gereken yerden çok uzaklarda olduğun hissi baş gösteriyor bir anda.

Oda fazlasıyla aydınlık ve ihtişamlı. Yatağın ayakları dibinden, gümüş kafatasları üzerine eritilmiş beyaz, hem sarı renkli mumların kaynağı olduğu hoş kokular yayılıyor ve o kokular tam karşındaki balkondan içeri başını sokan ancak uçuşan tüllerin perdeleyip de tamamen kesmeyi beceremediği usul bir esinti sayesinde odanın her bir yanına fütursuzca dağılıyor.

Yeterince geniş ve gösterişli olan mekânı daha da heybetli kılan aynalar iki taraftan sarıyorlar duvarları. Kenarda, o hafif tüllerin görüntüsünü yarım yamalak kapladığı beyaz eskitmeli bir piyano var. Piyanonun üzerine kurumuş gül yaprakları saçılmış, aynı eritilmiş mumlardan da birkaç tane var. Tavandan aşağıya onlarca kristal taştan yapılma bir avize uzanıyor; güneş ışınları o avizedeki taşlara, o taşlardan aynalara, aynalardan da oda içerisindeki diğer bütün nesnelere birer parıltı formunda dokunuyor. Yer yer ise şöminenin, küçük heykellerin hatta tabloların sahip olduğu ayrıntılarda beyaz, gümüş, altın ve krem renklerin modern çizgilere yakın tonlamaları kullanılmış. Bütün olarak bakıldığında, oldukça mistik ve büyülü bir atmosfere sahip bir oda.

Bedenini sarmalayan bu ziyafetten sıyrıldığın an, bilinmezliğe açılan oda kapısına doğru kayıyor gözlerin.

34
Purgatorio / Ynt: Purgatorio - Sohbet Sayfası // Loqui
« : 23 Ağustos 2012, 16:35:30 »
Ya çok çalıştığım iddiasında filan bulunmaktan çok uzağım ben. Ben sadece oyunla yeterince meşgul olduğumu belirttim, daha fazlası da ağır gelir dedim. Ağır gelir ama bahsettiğin o televizyonik işler yüzünden değil; hamlelere hak ettikleri özgünlüğü ve başarıyı kazandırabileceğime büyük şüphelerle baktığım için. Zaten üzgünüm ama o söylediklerinin çoğuyla da alakam yok. Ah keşke biraz kilo alsam.

Hem ona bakarsan iddia ediyorum ki tek başına 6 kişiyi oynatabilecek ve onlara her gün ikişer hamle yazabilecek herhangi birini de bulabiriz bu forumdan. Ama oyun oynatmak emek vermek ve özen göstermekle ilgili bir şey; hamle yapıp oyunu 'sürdürmek'le değil.

Buna çok düşünüp az -ve öz- konuşmak taraftarlığı da denilebilir tabi.

35
Purgatorio / Ynt: Purgatorio - Sohbet Sayfası // Loqui
« : 23 Ağustos 2012, 15:21:36 »
Ya öyle bir sınırlama olmasına gerek yok, biri bir oyun yapar isterse 5 DM'li olur. Sorun bu oyunun senaryosunu düşünürken bile benim kafamın karışıyor olması ve tam olarak nasıl bir şey istediğimi hiçbir zaman yeterince aktaramıyor olmam. Zaten biraz basitleştirmeye gittim, elimi taşın altına koyduysam da altından kalkamayacağım bir şeyi üstlenmek istemem. Zaten denemelerimizi de yaptık; gerek dil olsun, gerek oyun akışı. Her şeyi az çok kestirdik bence.

Raisor'a bile her planladığımı söylemiyorum ben. :hihi

36
Purgatorio / Ynt: Purgatorio - Sohbet Sayfası // Loqui
« : 23 Ağustos 2012, 14:16:15 »
Sevgili Raisor, yanlış anlamazsan sana bir soru sorayım. Alımların neresi devam ediyor? Umarım oyuncuyu kendin için arıyorsundur çünkü ben oyunun arkaplanıyla ilgili çalışmalarımı sürdürürken baya bir yoğunluk yaşıyorum. Bir kişiyi daha kaldırmaz bu DMcik, en azından şimdilik. :hemk

37
Eğlence & Mizah / Ynt: Dürbünde gördüğünüz gariplikler
« : 23 Ağustos 2012, 13:17:22 »
Malkavian'ı haksız bulmamıştım ben, Berre'yle çok benzer düşünceleri paylaşıyordum bu konuda açıkçası. Bunu ergence bulmanız, ya da etik değil demeniz de hiçbir şey ifade etmedi. Anlaşmazlıklar şakayla sınırlı kalmasaydı da hatırı sayılı üyelerimizden olan Malkavian'ın kalbinin kırılmamış olmasını dileyecektim. Gerçek olmadığına sevindim.

38
Purgatorio / Giriş // Capitulo IX - Yedi Kat
« : 22 Ağustos 2012, 15:28:16 »

39
Duyurular / Ynt: Beyoğlu Sahaf Festivali
« : 22 Ağustos 2012, 12:26:56 »
Neden, neden okulların açılmasına yakın oluyor bu işler!

Ben bineyim uçağa geleyim. Hem benim uçak biletimi Madam Vio kesiyormuş. Ama farklı bir yerde buluşma düzenleyelim, daha erken olsun hem. Tabi siz bu fetivalde de buluşursunuz da, ondan önce bana özel, (adadadfjklj) bir buluşma daha düzenleyin. Olmuyor böyle.

Ben mi kesiyorum? İyi de ben o sözü bursumu aldıktan sonraya vermiştim sanki. =D

O değil de cidden bilet kesecek olsam kendime keserdim. Bakanlıktan sağlık belgesi için kan tahlili istemişler. Aynı bakanlık ben buraya gelmeden evvel "Git git kızım git; sağlık belgesinin güncel olması lazım, üniversiteden isteyecekler. Sen diplomanın kopyasını falan bırak git burada işin kalmadı." demişti. Şu an bana kontenjan vermemek için oyun oynadıklarını fark ediyorum. Eğer düşündüğüm şey olursa oraya geri dönüp çıkılmadık program bırakmayacağım. Verip veriştireceğim valla. Bütün pisliklerini ortaya dökeceğim. Korksunlar benden.

Warlock mode [off]

Yani demek istediğim biletini elime para geçince kestireceğim yafrum affet beni. ^^

Bana çikilata alırsanız gelirim.

Pastaneler feda olsun ne çikilatası.

:oyy

40
Duyurular / Ynt: Beyoğlu Sahaf Festivali
« : 21 Ağustos 2012, 23:02:33 »
Bana çikilata alırsanız gelirim.

41
Purgatorio / Ynt: Purgatorio - Sohbet Sayfası // Loqui
« : 20 Ağustos 2012, 18:30:51 »
Alıntı
.:   Oyun içerisine gizlenmiş belli çıkış kapıları mevcuttur. Bölümü tamamlayan oyuncular karakterlerini sonlandırarak oyunu terk edebilir ya da karakterlerini yeni bir oyuncuya devredebilirler.

TheSpell, işte bundan bahsediyorum. Belli başlı noktalarda oyunu "Pause" edip şunun gibi bir şey yazacağız:

Spoiler: Göster
Çıkış Kapısı

1) Oyunu terk et.

2) Karakteri devam ettir.

Gibi gibi.

Bir dakika.

Hö?

42
Purgatorio / Ynt: Purgatorio - Sohbet Sayfası // Loqui
« : 20 Ağustos 2012, 16:48:49 »
Oyuncumu baskı altına aldıysam da bana hiçbir şey söylemedi, hain planlar peşinde sanırım kendisi.

Şimdi sayın oyuncularımıza ve izleyicilerimize bir soru yönelteyim. Çıkış/karakter değişim noktalarını açık açık hamlelerin arasında mı yazalım, yoksa özel mesaj yoluyla mı bildirelim? Ben hamle aralarında yazmayı tercih ederim de, oyunu baltaladığını düşünenler olur mu diye merak ediyorum.

Bir fikir belirtin bakalım.

43
Purgatorio / Ynt: Gordon Borcha // Silvarath
« : 20 Ağustos 2012, 00:52:16 »
“Harrison bu paketi arabaya beraber taşıyacağız ve sahibine teslim edeceğiz. Bende senin bu teklifini duymamış olacağım. Bu ikimiz için, özellikle de senin için en hayırlı olanı.”

Harrison bu beklenmedik sert çıkış karşısında yüzünü ekşitiyor ve bir süre kararsız bir şekilde suratına bakmaya devam ediyor. Neden sonra herhangi bir şey söylemeksizin paketinizin ucundan tutup çekiştirmeye başladığında bu gergin an da sona ermiş oluyor. Sessizlik içinde limanın kuzey yakasına vardığınızda ise diktatörün silueti sizi bu gece için son bir kez daha karşılıyor. Yaklaştıkça netleşen suratına memnuniyet dolu bir ifade oturmuş durumda.

Paketi kontrol eder etmez bir sevinç nidası baş gösteriyor diktatörde: “Evvet! Bu işten alnınızın akıyla çıkacağınızı biliyordum!”

Harrison yapmacık bir gülümsemeyle ellerini sıvazlıyor. “Eee patron? Sıra geldi benim payıma.”

Diktatör burun kıvırıyor. “Alacaksın paranı, bu ne acele?” Ardından göz ucuyla sana bakıyor. “Önce bir Borcha’mızı evine at da, sonra konuşalım bakalım; gemide bir pürüz çıktı mı ne yaptınızsanız artık. Ayrıntı istiyorum.”

44
Güncel / Ynt: Bayram Tebriği!
« : 19 Ağustos 2012, 16:23:20 »

Eid Mubarak Rıhtım's Brothers & Sisters! =D

45
Güncel / Ynt: YGS
« : 17 Ağustos 2012, 23:39:38 »
Arkadaşlar an itibariyle LYS yerleştirme (tercih) sonuçları açıklandı. Hayırlı olsun herkese.

Tabi Ösym'nin sitesine hücum var şu an. Millet facebook'lara yazıyor nereleri kazandığını, bir ben giremiyorum heralde siteye.

Spoiler: Göster
Awww, bu son yazdığımla beraber mesaj sayım 333 olmuş. Ösym bana işaret veriyor, hmmm.

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 24