Kayıt Ol

Dune - Frank Herbert

Çevrimdışı Er:Alp

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dune - Frank Herbert
« Yanıtla #105 : 30 Kasım 2015, 22:13:39 »
İthakinin serinin diğer kitaplarını basıp basmayacağı hakkında bir bilgim yok ama basar diye düşünüyorum. Sanırım en iyisi biraz beklemek olacak. Bu arada da bir kaç bilim kurgu romanı okurum yeni başladım zaten bu türde okumaya.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 30 Kasım 2015, 22:36:07 »
Basar bence de ama belli olmaz tabii. Benim merak ettiğim, hangi sıklıkla çıkaracakları. Eski çeviriyi gözden geçirdikleri için, kısa aralıklarla çıkması beklenebilir. Eğer uzatırlarsa, insanlar zaten tamamlanmış olanlara yönelirler doğal olarak. Ben de ikilemdeyim. İthaki'den başlasam, sonra yeni kitapları çok bekler miyim diye.
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 01 Aralık 2015, 10:24:27 »
İthaki'nin ne yapacağı hiç belli olmaz. Mesela her sene kitap fuarlarlarında baskısı tükenmiş kitaplar için yeniden baskıya gireceklerini söylerler ama bakınız en oldu, Disk Dünya şimdi Tudem'de (Delidolu). Ben hem bu bağlamda hemde fiyat konusunda İthaki'ye pek güvenemiyorum. Ama adamlar yurt dışı piyasasını güzel takip ediyor, yapacak bi şey yok ;D El mahkum alıyoruz.
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 01 Aralık 2015, 11:08:27 »
İthaki'nin bastığını okumayı düşünüyorum, Kabalcı'nın yazı puntoları bana göre ufak, okurken gözlerimi yoruyordu ama taşıması daha kolay o ayrı. Gerçi bu hızda devam edilirse yılda 2 kitap basılacak gibi, İthaki biraz yavaş bu konuda.
Allah'tan Diskdünya serisi Delidolu'da, gayet hızlı basıyorlar, İthaki'ye kalsa 20 sene de bitmezdi o seri.

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 01 Aralık 2015, 21:38:57 »
Kabalcı'dan daha önce hiç kitap okumadım ama İthaki'de yavaş çıkarıyor. Kabalcı'da ki kitapları okumak gerçekten göz yoruyor mu peki ?

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 01 Aralık 2015, 21:46:42 »
Punto mevzusu kişiye göre değişir. Benim küçük puntolarda bile aralıksız 100-200 sayfayı devirdiğim oluyor. Eğer beğendiğim bi kitabı okuyorsam pekte sallamıyorum açıkçası. Ama başka biri 20-30 sayfada zorlanmaya başlar. Denemeden bilemezsin yani  ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 01 Aralık 2015, 22:44:12 »
Ben Kabalcı'dan alıcam galiba ya :D. Gerçekten İthaki'yi beklemek gelmiyor içimden. O kadar kişi okuyup anlamış sonuçta ama bakalım yinede son bir kez düşünürüm.

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 01 Aralık 2015, 23:01:01 »
Kabalcı'nın kitapları İthaki'ye göre daha ucuz ayrıca.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 01 Aralık 2015, 23:50:08 »
İthaki'ye mesajla; serinin devamını basacak mısınız ve basacaksanız aralarında çok zaman olacak mı diye sordum. Çalışmalarının sürdüğünü ama kesin bir tarih veremeyeceklerini söylediler.
Benim anladığım kadarıyla bekletecekler epey.
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 02 Aralık 2015, 00:10:44 »
Tahmini olarak bir şey söyleyeyim. İthaki bu ara atağa geçti, bunun farkındayız. Bu atağın bir yan etkisi olarak bazı kitaplarda büyük sıkıntılar yaşadı, öncelikle telafisiyle uğraşacaktır. İkincisi, bu serinin bizzat çevirmeni tarafından tekrar gözden geçirmesi yapılıyor. Gormenghast üçlemesindeki kadar aşırı biçimde olmasa da biraz bekleyeceğimiz aşikar. Ayrıca art arda bir sürü kitap çıktığı için cüzdanlarımızın (ne kadar olabilirse) mutlu olacağı şekilde, çıkan kitaplar arasında biraz boşluk olmasını tercih edeceğinizi sanırdım. Ne de olsa büyük kısmımız Tüyap Fuarı atlattı ve şu anda da bir sürü sanal fuar var :) Sabır biraz yahu.

Çevrimdışı Bozhermes

• **
  • 94
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 07 Ocak 2016, 21:35:22 »
Bende ilk cilt Kabalcı diğerleri Sarmal Yayınlarından var. Okumadım henüz ama bildiğim kadarıyla çevirileri pek iyi değilmiş. :(  Ben de seriyi buldum diye atlamıştım.

Çevrimdışı Bozhermes

• **
  • 94
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 03 Şubat 2016, 21:16:17 »
Gün itibarı ile Kabalcı'dan Dune serisi geldi. Elimdeki Sarmalları da artık ne yaparım bilmiyorum.

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 10 Şubat 2016, 15:38:37 »
Kapak yine şahane olmuş.  :)

I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 10 Şubat 2016, 17:43:06 »
Kapak bu sefer güzel olmuş. Ayrıca cilt renklerinin farklı olması hoşuma gitti.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #119 : 12 Şubat 2016, 16:30:08 »

Dune Mesihi Ön Siparişe Açıldı

Dune Serisi’nin heyecanla beklenen ikinci kitabı Dune Mesihi çok yakında bizlerle.

İthaki Yayınları, Frank Herbert’ın kült klasik bilimkurgu serisi Dune’u gözden geçirilmiş çevirisi ve yenilenmiş kapaklarıyla dilimize tekrar kazandırmaya devam ediyor. Kitap kurtları tarafından uzun süredir sabırsızlıkla beklenen Dune Mesihi de sonunda ön siparişe açıldı.

Romanımızın arka kapak yazısı şöyle:

Alıntı
Bir edebiyat klasiği olan, dünyanın en çok satan bilimkurgu serisi muhteşem Dune efsanesi, ikinci kitabı Dune Mesihi’yle macerasına devam ediyor. Paul Muad’dib, gezegenlerin hakimi, kutsal savaşın görkemli galibi, prensken devrimci olan bir lider, fanatik bir dini kardeşliğin mesihi…

Fremenlerin başına geçip Dune adıyla bilinen Arrakis gezegenini kontrol etmeye başlamakla kalmayıp evrenin hükümdarı olan Paul, çağlar süren bir düzene son vermiş, bir halkın kurtuluşu olmuş ve bir gezegenin en büyük ütopyasını gerçekleştirmeye ant içmiştir. Ancak zaferinden on iki yıl sonra, tüm bu güçlere sahip olmasının sebebi olan etkenler onun için bir tehlikeye dönüşür. Paul ise öngörülerine rağmen, felaket getireceğini düşündüğü geleceği değiştirmeye kararlıdır.

“İnanılmaz… Dune’a ait her şeye sahip, belki daha da fazlasına.”
-Galaxy Magazine

Dost Körpe’nin gözden geçirilmiş çevirisine sahip kitabın redaksiyonu Yosun Erdemli’nin (forum üyelerimizden kahlan amnell), editörlüğüyse Alican Saygı Ortanca’nın ellerinden çıkma. Şu anda ön siparişte olan eserin bizlerle buluşma tarihiyse 19 Şubat.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.