Kayıt Ol

Fetih 1453

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fetih 1453
« Yanıtla #15 : 08 Aralık 2011, 16:35:26 »
Filmi yeni duydum. Etkilendim diyebilirim. Bir Amerikan filmi olsa bana o kadar etkileyici gelmezdi ama Türkiye'de çekilen filmlerin kalitesine bakarsak bu film iyi bir gelişme olacak diye düşünüyorum. Bizim çok engin bir tarihimiz var. Bir çok milletten daha köklüyüz. Hiç yoktan senaryo diye kullanabileceğimiz ve Türkleri dünyaya tanıtabileceğimiz bir tarihimiz var ki konu yok gibi Recep İvedik vs. Seviyesi düşük komedinin nerdeyse küfürden ve belden aşağı esprilerden ibaret olduğu filmler çekerek mantıklı bir iş yaptığımızı söyleyemeyeceğim. Filmin en beğendiğim yönü de bu. Konusu.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Aralık 2011, 18:20:14 »
 Fragmanına bakarak ben de umutlandığımı söyleyebilirim. Umarım yine efekt yaparız diye saçmalamazlar.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Aralık 2011, 19:47:24 »
Türkleri dünyaya tanıtabileceğimiz bir tarihimiz var ki konu yok gibi Recep İvedik vs. Seviyesi düşük komedinin nerdeyse küfürden ve belden aşağı esprilerden ibaret olduğu filmler çekerek mantıklı bir iş yaptığımızı söyleyemeyeceğim. Filmin en beğendiğim yönü de bu. Konusu.

Tabi filmin yönetmeninin Recep İvedik serisi, Ayakta Kal, Avanak Kuzenler gibi filmlerin yapımcısı; Çılgın Dershane serisinin de yönetmeni Faruk Aksoy şahsı olduğu gerçeğini gözardında bulundurursak.
try again fail again fail better

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Aralık 2011, 23:58:09 »
:) İşte ben de bundan korkuyorum.
Türkleri dünyaya tanıtabileceğimiz bir tarihimiz var ki konu yok gibi Recep İvedik vs. Seviyesi düşük komedinin nerdeyse küfürden ve belden aşağı esprilerden ibaret olduğu filmler çekerek mantıklı bir iş yaptığımızı söyleyemeyeceğim. Filmin en beğendiğim yönü de bu. Konusu.

Tabi filmin yönetmeninin Recep İvedik serisi, Ayakta Kal, Avanak Kuzenler gibi filmlerin yapımcısı; Çılgın Dershane serisinin de yönetmeni Faruk Aksoy şahsı olduğu gerçeğini gözardında bulundurursak.

Çevrimdışı Gregory

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Aralık 2011, 00:09:43 »
Umarım bunu da ellerine yüzlerine bulaştırmazlar.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #20 : 16 Aralık 2011, 22:22:15 »
Sevgili Finarfin'e teşekkür ediyorum. Uzun zamandır forumu takip edemiyordum. İyice meraklandım. Bir an önce çıksa da izlesem. Bence gündemde olması gereken bir konu. Bu arada misafirler de heyecanlandırdı. :) İnşallah ingilizce dublajlısı da olur. 

Çevrimdışı Kanashii Uchiha

• **
  • 99
  • Rom: 9
  • Melek sesli iblis ve kan damlaları...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Aralık 2011, 00:25:41 »
Ön yargılı olmak istemiyorum ama ...
İlk sıcaklık ve elektrik konusunda fragmana bakarak;   -_- 
 Bilmiyorum ama sığ kalabilir diye korkmaktayım.Belki sinemanın atmosferine girdiğimde
bakış açım yenilenir. (dilerim!) =/
Bekleyip göreceğiz.Umarım iyi olur. =)
Tutunabilecek her şeyin yok olduğunda var olursun...Gerisi sadece suretlerin karmaşası!

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Aralık 2011, 14:03:48 »
Fragmanda Bizans askerlerinin hala malkoçoğlu filmlerindeki gibi öldüğünü görmek yetti bana :)
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #23 : 17 Aralık 2011, 15:53:43 »
http://www.dailymotion.com/video/xehjuh_yavuz-sultan-selim-2010-film-fragma_shortfilms Şuna bir bakın bunlarla aynı havayı soluyoruz aklım uçtu
"Rebellions are built on hope"

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #24 : 17 Aralık 2011, 16:01:40 »
Aslında Cüneyt Arkın filmleriyle dalga geçmek çok büyük hakaret olur. Yani o zamandaki teknolojiyle o film. Şimdiki teknoloji olsaydı onların elinde belki de Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter falan bizden çıkardı. :)  Ne saçma bir şey o? Vizyona girdi mi acaba?
Bu arada ben şu Fetij 1453'ten büyük şeyler bekliyorum. Tamam ahım şahım değil ama yine de iyi yani. Hem 300 Spartalı çok da kaliteli değildi bence.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 17 Aralık 2011, 21:59:46 »
Cüneyt Arkın bir filmde (hangisi olduğunu hatırlamıyorum) bir fıçının içine girip, fıçıyla beraber yokuş aşağı yuvarlanırken bir yandan da üçer dörder oklar atarak Bizans askerlerini vururken bunu komik bulanların büyük kısmı, Legolas LOTR filminde ayağının altına bir kalkan alıp, kale surlarının merdivenlerinden adeta kızak yaparmış gibi kalkanla kayarken bir yandan da uruk-haileri oklarıyla vurduğunda bu sahneye hayran kalmıştı :)

Cüneyt Arkın'a gerçekten çok haksızlık ettik biz. Sanırım bir filmde iki görsel efekt gördüğümüzde hemen tav oluyoruz filmin geri kalanı vasat olsa da (LOTR filmine gönderme yapmıyorum şu anda ama evetkitaplarını çok sevmeme ramen filmini sevmen o serinin) Ama bu "fetih" filmi de çok kötü olmuş sanki be :) Fatih'i kim canlandırdıysa bir imparatordan çok  "kavgada tüm okulu döverim" mottosuyla yaşayan bir liseliyi anrıdıyor.
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Kanashii Uchiha

• **
  • 99
  • Rom: 9
  • Melek sesli iblis ve kan damlaları...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 17 Aralık 2011, 22:25:28 »
Ama bu "fetih" filmi de çok kötü olmuş sanki be :) Fatih'i kim canlandırdıysa bir imparatordan çok  "kavgada tüm okulu döverim" mottosuyla yaşayan bir liseliyi anrıdıyor.

Duygulara tercüman olan cümleler!
Tutunabilecek her şeyin yok olduğunda var olursun...Gerisi sadece suretlerin karmaşası!

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #27 : 17 Aralık 2011, 23:03:40 »
Yeni haber;
Fragmanda gösterildiği üzere youtube.com/fetih1453 adresi sanırım resmi hesapları. Orada da belirtilen gösterim tarihi ise Şubat 2012. Ayrıca buraya tıklayarak diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 17 Aralık 2011, 23:11:24 »
Olaya fazla mı önyargılı bakılıyor? Yahu bir durun bu sadece fragman. Beklentiyi çok yüksek tutmak da iyi değil tabi. Hayal kırıklığı falan olmasın. En iyisi kafa yormadan izleyeceksin olcak bitcek.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Finarfin

• **
  • 102
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 19 Aralık 2011, 02:20:31 »
Katılıyorum.Fragman sadece fikir verebilir bize film hakkında.Fragmana bakarak kapsamlı yargılar çıkarmak doğru değil benim açımdan.İzledikten sonra topluca eleştiririz iyi yanlarını kötü yanlarını.