Kayıt Ol

Hobbit Haberleri!

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Ynt: Hobbit Haberleri!
« Yanıtla #30 : 15 Nisan 2011, 17:08:14 »
Süper bir video yayınlamışlar. Temposundan mı desem, Peter Amca biraz zayıflamış sanki. Onun da dediği gibi hazırlık gerçekten "it's nightmare" olmalı. Zaten heyecanla bekliyordum ama şu an heyecanım kat kat arttı diyebilirim :)
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 16 Nisan 2011, 00:04:35 »
Şimdi gelin, Peter Jackson size seti gezdirsin ve Hobbit açlığınız katlanarak artsın! Ah, unutmadan, video tam tamına 10 dakika uzunluğunda :).

Videoyu görmek için buraya tıklayın.

Bu film setinde en ufak bir rolüm olması için pek çok şeyden ödün verebilirdim. Aynı duyguyu üçleme için beslemedim ama Hobbit için, videonun altındaki yorumlardan birinde sergilenen coşkuya birebir katılıyorum  ;D

Bu filmin setinde olmak olmak için hemen her şeyimi verebilirdim. Hadi bakalım, hangimizi alacaklar ;D

Artık yıkmasınlar orayı ya, Peter Jackson bunu da yapsın sonra orda yaşasın.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Finarfin

• **
  • 102
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 16 Nisan 2011, 00:45:28 »
Hakikaten bir kaç kat daha arttı filmi beklerken yaşadığım sabırsızlık.Gerçekten çok eğlenceli ve hoş bir video olmuş :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Peter Jackson 20 Soruya Cevap Veriyor!
« Yanıtla #33 : 02 Mayıs 2011, 19:56:23 »

Tüm fantastik camiası nefesini tutmuş Hobbit filmini beklerken, Peter Jackson hayranlara kaçırılmaz bir fırsat sunarak karşımıza geliyor! Facebook sayfasında yaptığı duyuruya göre, hayranlardan gelecek sorulardan 20 tanesini cevaplamayı kabul ediyor. Haber henüz yayınlanmasına rağmen şimdiden soru sayısı 600′lere ulaşmış durumda! Elinizi çabuk tutun ve siz de imkanınız varken Peter Jackson’a sorularınızı yöneltin!

Alıntı
"Şimdi bir ömür kadar uzak gelse de, Yüzüklerin Efendisi’nin başlarındayken Ain’t It Cool sitesinin sorularını cevaplamayı kabul etmiştim. Harry Knowles biz daha ön hazırlık aşamasındayken soruları seçip bana yöneltmişti, ben de elimden gelenin en iyisi ile cevapladım.

Düşündüm ki, aynısını facebook sayfası aracılığı ile Hobbit için yaparsak hoşunuza gider. Hadi başlayalım. Eğer filmlerle ilgili sorularınız varsa bana bu sayfa üzerinden gönderin ve aralarından 20 tanesini cevaplayayım. Kim bilir, eğer eğlenirsek neden 20’de duralım ki?"

Hemen BURAYA tıklayın ve sorunuzu direk Peter Jackson'a yöneltmiş olun!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 03 Mayıs 2011, 15:09:32 »
Geçtiğimiz günlerde Hugo Weaving, Peter Jackson'u ziyarete gelmiş. Kendisi öyle diyor ama umarım bu iş ziyaretle kalmaz.

Buyrun hatıra fotoğrafı:
Spoiler: Göster
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #35 : 03 Mayıs 2011, 16:11:45 »
Eh, iki film olacağına göre bir yerlerden Aragorn çıkabilir karşımıza. Neden olmasın?
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 03 Mayıs 2011, 20:27:36 »
Para için değil, tüm içeriği sığdırabilmek için bölmüşlerdir bence. Ve bölmekle de iyi yapmışlardır muhtemelen. PJ, Tom Bombadil'i ilk filme koymadığı için az eleştirilmedi birçok Yüzüklerin Efendisi hayranı tarafından.

Eli yüzü düzgün, kitaptan çok sapmadan güzel bir şeyler yapsınlar, daha da bir şey istemem.

David Tennant da Thranduil olacakmış, om nom nom nom!

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #37 : 06 Mayıs 2011, 00:29:56 »
Jakson yapıyorsa ve iki film yapmışsa eminim ki nedenleri sağlamdır. Adam Tolkien eserlerine inanılmaz saygılı. Değerli bir cümleyi dahi atlamıyor. Yüzüklerin Efendisi'ndeki uyarlaması mükemmeldi. Hobbit de öyle olacaktır. Sıkıştırılmış bir Harry Potter filmi yerine yayıla yayıla iki filmde izlemeyi yeğlerim Hobbit'i. Ayrıca görsel şölenin süresi de uzuyor bu sayede ve beklemenin verdiği haz. :)

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
Elrond, Radagast ve Lindir Hobbitte!
« Yanıtla #38 : 17 Mayıs 2011, 20:13:09 »
Ian McKellen açıkladı: Elrond, Lindir ve Radagast Hobbit'te!

Ian McKellen en son blog girdisinde Hugo Weaving'i Lord Elrond, Bret McKenzie'yi Elf Lindir ve Sylvester McCoy'u Kahverengi Radagast rollerinde göreceğimizi açıkladı. Ian McKellen'in blogunda yazdığına göre;

Bu bir nisan şakası değil gerçeğin ta kendisidir. Martin Bilbo rolü için imza atmadan önce, Benedict Cumberbatch'ın yönettiği Sherlock Holmes'te Dr. Watson rolünü oynarken ayrıca Londra'da 3 adet 90 dakikalık televizyon yapımına imza atmıştır. Hiç üzülmeyiniz ki kendisi ilk bölümden sonra Orta Dünya'da bizlere katılacak ve Peter Jackson önceden çekilmiş bölümleri düzenlemek için vakit ayıracak. Geri kalan kadro hobbitlerin olmadığı bölümleri çekmek için bir kaç hafta daha çalışacak. Bu bölümler cücelerle alakalı bölümler olduğu kadar Hugo Weaving'in Lord Elrond rolünü canlandırdığı elflerle ilgili bölümler olacaktır.

Hugo şu anda Sydney Tiyatro Şirketi'nin katkılarıyla oynanan Chekox'un Vanya Amca oyununda Astrov rolünü üstlenmiştir. Aynı oyunun yöneticiliğini yapan Cate Blanchett Yelena rolü ile izleyiciler önüne çıkmaktadır. Cate Galadriel rolü ile dönüş yapmadan önce, ağustos ayında oyunlarını Başkent Washington'da Kennedy Merkezinde gösterim yapacaklar. Malesef oyunu göremeyeceğim çünkü aynı zamanda Eduardo De Flippo'nun oynu olan The Syndicate'te aldığın rol dolayısıyla ufak bir Birleşik Krallık turnesine çıkacağım.

Yüzüklerin Efendisinden Hobbite gelen başka bir karakter ise Yeni Zelandalı aktör Bret McKenzie'nin canladırdığı Lindir karakteridir. Yüzüklerin Efendisinde Ayrık Vadi'de yapılan Konsey toplantısını sessizce izleyen ve Yüzük Kardeşliğinin bir araya gelişine şahit olan Lindir ayrıca fanlar tarafından bir yakıştırmayla ödüllendirilmiştir F.I.G.W.I.T ("Frodo Is Great! Who Is That?").

Sir Ian McKellen'ın kendi flickr hesabına yüklediği hobbit setinden bir fotoğraf.

Çeviri Notu:

F.I.G.W.I.T ("Frodo Is Great! Who Is That?") yakıştırması Türkçeye Frodo Muhteşem, Bu Kim? şeklinde çevrilebilir.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
"Dean O'Gorman" ve "Lee Pace" The Hobbit Kadrosuna Katıldı!
« Yanıtla #39 : 23 Mayıs 2011, 20:08:25 »

Peter Jackson'dan rollere dair yeni haberler gelmeye devam ediyor!

Her gün eski ve yeni yüzleri Hobbit'in rollerini doldururken bulmaktayız ve görünen o ki Peter Jackson duracağa benzemiyor! Süprizlerin ardı arkası kesilmezken, şimdi sırada Fili ve Elf Kral Thranduil rollerinin sahipleri var.

Bakalım Peter Jackson oyuncular hakkında neler diyor:

Alıntı
Takımımızın iki yeni oyuncusunu karşılamaktan ötürü mutluyum.

Dean O'Gorman, Fili'yi oynayacak. Kendisiyle çalışmaktan ötürü oldukça heyecanlandığım Dean Yeni Zelanda'lı muhteşem bir aktör. Son zamanlarda 'The Almighty Johnsons!' adında harika bir dizide oynuyor ve seri hayranlarının bilmesini isterim ki, çekim takvimimiz Dean'in diziye ikinci sezonda da devam edebilecek şekilde düzenlendi.

Lee Pace'in elf kral Thranduil'i oynayacağını duyurduğum için çok mutluyum! Bu Tolkien hikayesini çekmek çok zor, özellikle elf karakterlerini. Ve Lee, Thranduil karakteri için ilk her zaman seçeneğimiz oldu. Harika olacak! Birkaç sene önceki 'The Fall' (Düşüş) filmindeki performasını çok sevmiştik ve o zamandan beri onunla çalışmayı umuyorduk. Thranduil'i kimin oynyacağını ilk defa tartışırken, nerdeyse bir anda aklımıza gelen isim Lee olmuştu."

Oyuncular çekimlere geçtiğimiz günlerde başladı. Bakalım başka kimlerin ismini bu kaliteli yapımda göreceğiz. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #40 : 24 Mayıs 2011, 14:58:13 »
Şöyle bir söylenti okudum,

Alıntı
�The Hobbit�te Frodo da oynayacak

Yüzüklerin Efendisi�nden önceki dönemi anlatan The Hobbit filminde, Frodo karakteri de yer alacak.
J.R.R Tolkien�in Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin sinema versiyonunun ardından daha önceki bir dönemi anlatan The Hobbit için de kadro oluşturuluyor.

İlk büyük sürpriz �Frodo� karakteri oldu. Aslında kitapta Frodo karakteri henüz doğmadığı için yok. Ancak �The Hobbit� Yüzüklerin Efendisi serisinin başrol oyuncusu olmadan olamazdı.

Entertainment Weekly�de yer alan habere göre Elijah Wood, Frodo karakteriyle filmin giriş sahnesinde görünecek. İddialara göre Frodo, amcası Bilbo Baggins�in hikayesini anlatacak.

Peter Jackson�ın yöneteceği Hobbit iki ayrı filmden oluşacak.

Filmin kadrosu hemen hemen korundu. Cate Blanchett, Galadriel�i ve Ian McKellen da Gandalf�ı oynayacak. Gollum�un canlandırmalarını da yine Andy Serkis yapacak. Bilbo daha genç olacağı için daha önceki oyuncu Ian Holm�ün yerine Martin Freeman, Bilbo karakterini oynayacak.

Filme hoş bir hava katabilir, doğru mudur acaba...
May the force, be with you.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 27 Mayıs 2011, 19:53:29 »
Peter Jackson, Facebook sayfasından, Hobbit'te Orlando Bloom'u tekrar Legolas olarak göreceğimizi söylemiş. Acaba, onu nasıl bir şekilde dahil edecekler filme?

"Ten years ago, Orlando Bloom created an iconic character with his portrayal of Legolas. I'm excited to announce today that we'll be revisiting Middle Earth with him once more. I’m thrilled to be working with Orlando again. Funny thing is, I look older—and he doesn’t! I guess that's why he makes such a wonderful elf."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Beklenen Haber Geldi: Orlando Bloom The Hobbit Kadrosunda!
« Yanıtla #42 : 27 Mayıs 2011, 23:17:01 »

Yönetmen Peter Jackson, Orlando Bloom'un Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi'nde başarı ile oynadığı Legolas rolü ile şu anda Yeni Zelanda'da 2 bölüm olarak çekilen "The Hobbit" filminde tekrar karşımıza çıkacağını müjdeledi!

Alıntı
10 yıl sonrasında Orlando ile tekrar çalışma şansı yakalamak heyecan verici. Ben daha yaşlı gözüküyorum ancak o aynı 10 sene önceki gibi genç! Orlando, Legolas görünüşü ile ikonik bir karakter yaratmayı başardı ve onunla birlikte tekrar Orta Dünya'yı ziyaret etmek heyecan verici olacak!

Bilbo Baggins adlı hobbitin, Erebor Cüce Krallığı'nın hazinelerini korkunç ejderha Smaug'un elinden geri almak için yola çıkan bir grup gezginin arasına isteği dışında katılması ile başlayan bu maceraya bakalım Orlando Bloom’un rolü nasıl adapte edilecek?

Hobbit filminin senaryosu Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro ve Peter Jackson tarafından yazıldı.  Jackson ayrıca Fran Walsh ve Carolynne Cunnigham ile başka filmlerde de ortak çalışmalar yapıyor. Baş yapımcı koltuğunda Ken Kamins ve Zane Weiner otururken, yardımcı yapımcı olarak Philippa Boyens karşımıza çıkıyor.

Yeni gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 28 Mayıs 2011, 15:35:39 »
Hobbit i izledikten sonra acaba Silmarillion film muhabbeti de başlar mı..? :D Ne güzel olurdu..:)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #44 : 28 Mayıs 2011, 17:43:02 »
Bir on yıl daha geçer herhalde :D
May the force, be with you.