Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #240 : 16 Haziran 2015, 16:44:18 »
Spoiler: Göster
Buradan Night's King'e sesleniyorum; biraz daha sabret, bunlar birbirlerini yiyecek.

[spoiler]

Stannis'in ölümünü göstermeyip, Jon Snow'un 8 litre kanamasını göstermelerinden dolayı Jon öldü Stannis yaşıyor gibi düşünülse de, ters köşe yapma amacıyla Stannis'e elveda Jon'a merhaba da diyebiliriz. Bunun dışında çok saçma ve alakasız bir şekilde duvara dönen Melisandre'nin oralarda olması, Azor Ahai kehaneti hakkında teoriler ve bir iki bölüm önce Jon Snow'un çözüm süreci için duvarın ötesine gitmesi sırasında Sam'in Jon hakkında "Merak etme, o hep geri döner." açıklaması nedeniyle de Jon'un ölüp geri dönmesi durumu da olabilir.

Kişisel fikrim ise George R. R. Martin'in çağımızın en büyük trollü olmasından dolayı, e) hiçbiri şeklinde. Stannis de öldü, Jon da öldü. Azor Ahai zaten Rhaegar'dı, o da öldü. Kış çöker, Westeros biter. Kötü bir şekilde sonuçlanır her şey. Öyle umuyorum diyeyim ya da.

Peki ya Daenerys? derseniz, ondan bir cacık olacağı yok. Kuzeydeki tehlikeyi kökten çözecek üç adet kocaman silahı var evet ama ikisi zincirlenmiş bir şekilde zindanda, bir tanesi de Charizard çıktı Rıza Baba! Ayrıca kendisinin köleliği bitireceğim takıntısı, politik zekadan yoksunluğu, içinde bulunduğu aşk oyunları ve istemem yan cebime koy tavırları ile birlikte gözümde üç ejderhası olan Sansa hamurunda bir karaktere dönüştü.

Sansa demişken, sanarsın Zor Ölüm 3, nereye atlıyorsunuz siz yahu?

Arya ise artık tamamen kendi yolunda sanırım, ana gidişata etkisi ne olur kestiremiyorum. Ha bir de Bran ve Rickon vardı, onları geçtim Hodor vardı. Hodor hodor? Hodor.

Finalin en izlemesi zevkli yanı Tyrion - Varys konuşmasıydı.

Velhasıl yine bir hışımla geldi geçti Game of Thrones; yeni sezon konusunda zerre heyecan ve beklenti bırakmayarak. [/spoiler]

Not: Kitapları okumadım.

After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 17 Haziran 2015, 04:39:54 »
Buralar hep spoiler.

Arya'nın o Kral Muhafızı'nı (Meryn Trant galiba) öldürmesi olayı şu yayınlanan Arya bölümünden alınma. Hani Tatlı Raff'ı öldürüyordu Arya, o bölümde Tatlı Raff Hazine Başı Harys Swyft'in  (yani dizideki Mace Tyrell'ı karşılıyor) muhafızıydı, Arya onu takip ediyordu bir şeyler yapıp öldürüyordu falan.

Daenerys sahnesi aslında çok kötü değildi. Kitapta da benzer bir şey oluyordu ama keşke daha önce Drogo'nun yanında gördüğümüz spesifik bir kişi gelseydi zira kitapta Jhoqo geliyordu, Drogo'nun eski ko'su. Tek merak ettiğim o Dothraklar ejderhayı bulacaklar mı acaba birkaç yüz metre ileride yaralı yatıyordu, bulurlarsa acımazlar tahminimce.

Stannis'in sahnesinde neredeyse ağlıyordum. Fakat o sahnenin tam gösterilmemiş olması içimi rahatlatıyor zira Sansa ve Theon'un yanına gidecekleri biri lazım. Kitapta Jeyne Poole ve Leş Stannis'in yanındaydı burada da muhtemelen öyle olur. O Melisandre isimli şeref yoksunu hanımefendiye çok uyuz oldum. Umarım Jon'u öldürdükleri gibi, Jon'u dirilttikten sonra da Melisandre'yi öldürürler.

Evet aynen öyle, Jon'un diziden çıkacağını sanmıyorum. Kitapta zaten ölmüş gibi bitmedi, sanki her an Yabanıllar Jon'u kurtaracakmış gibi bitti. Dizide baya baya öldü, artık en iyi ihtimal Melisandre yeniden diriltir.

Normalde diziyi izlemiyordum ama 5x06'dan itibaren izledim iki buçuk sezon ara verdikten sonra on numara zevkliydi. Ayrıca bitirmeden söyleyeyim; bu Azor Ahai konusunda emin konuşmak hatta emin fikirler oluşturmak bile hata. Vardığım sonuç şöyle ki Azor Ahai'nin kim olduğunu Martin bile bilmiyor. Bence Martin serinin buradan sonrasını okuyucunun ve izleyicinin nabzını ölçerek yazabilir. Bu şekilde Azor Ahai'de ilk tasarlandığı halinden (ki tasarlandıysa) farklı bir kişi olarak karşımıza çıkabilir. Ne desek boş yani.

Edit: Eğer Aegon diziye girerse kesinlikle Dany'yi aramaya giden Jorah tarafından bulunacak diye düşünüyorum.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #242 : 08 Mart 2016, 22:42:09 »
Game of Thrones'un altıncı sezonu ilk resmi fragmanıyla bizlerle!

https://youtu.be/CuH3tJPiP-U

Edit: Marius ve Amras Ringeril'den Kayıp Rıhtım imzalı Türkçe altyazılı hâli de geldi. İkisine de teşekkürler :)

https://www.youtube.com/watch?v=IYzqhd8skoU
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı ysrtnrkl

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 08 Mart 2016, 22:57:16 »
Fragmanda en çok ilgimi çeken sahne bran stark sahnesi.Geçen sezon onu hiç göstermediler bu sezon inşallah dizide fazla yer verirler.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 08 Mart 2016, 23:08:23 »
Fragman şahane. Diziyi izlememe kararıma uyabileceğimi hiç sanmıyorum.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 09 Mart 2016, 00:13:00 »
Her sezon ağzımıza bir parmak bal çalıp bitiyor dizi. Son sezondan sonra kafalar çok karışmıştı "E şimdi ne olacak o zaman?" diyorduk,
 malum, öldüre öldüre geriye kimseyi bırakmadılar.
Bakalım ne olacak. Arya ve Bran'ın ne olacağını merak ediyorum ben. Artık hikayenin nereye gittiği bi belli olsun lütfen, bi sezonda bir iki sahne görmekle olmuyor :P.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 09 Mart 2016, 00:28:52 »
Arkadaşlar bu arada Türkçe altyazlı videoyu da çok bekletmeden hazırladık ve youtube kanalımıza ekledik. İzlemek için: https://youtu.be/IYzqhd8skoU
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #247 : 09 Mart 2016, 12:43:36 »
Bu sezonu içeren bir kitap da yok. İzlememeyi düşünüyorum ama her an merakıma yenik düşebilecekmişim gibi hissediyorum. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 09 Mart 2016, 18:49:25 »
Martin demişti "dizi kitap hakkında spoylır verecek ve yeni sezon kitaptan önce çıkacak" diye. Şu an tıreylırdan gördüğüm kadarıyla baya güzel bir sezon olacak fakat bana kalırsa dayanıp izlemezseniz sezon finaline kadar yeni kitabın yabancı dilde çıkacağına inanıyorum. Çünkü eğer bu sıpoylır dolu sezon sırasında veya sezondan sonra çıkmazsa kitabı sırf öğrenmek için okuyan birçok kişi dizide gördüğü için okumayabilir. Saçmaladım biraz. Demek istediğim yeni kitap her an çıkabilir.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #249 : 09 Mart 2016, 21:46:02 »
Arkadaşlar bu arada Türkçe altyazlı videoyu da çok bekletmeden hazırladık ve youtube kanalımıza ekledik. İzlemek için: https://youtu.be/IYzqhd8skoU
Efsane bir fragman. Sabırsızlanıyoruuum!

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 10 Mart 2016, 13:47:52 »
Zaten 5. sezonu da izlememiş biri olarak 6. sezonu da izleyeceğimi hiç sanmıyorum. Onun için önce 5. sezonu izlemem gerek ki izlemek istediğim bir yığın dizi ve anime varken ona sıra gelmez 6. kitap bile daha erken çıkabilir :D

(Yeni sezon fragmanı cidden güzelmiş ama yine de izlemem herhalde -umarım bu kararım değişmez- )

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 11 Nisan 2016, 22:15:03 »
Yeni sezon ikinci fragmanı yayınlandı https://youtu.be/EI0ib1NErqg
Burada da birisi çevirisini yapmış https://youtu.be/11jiRqDyYBA

Nedense bağlantı ekleyemedim "buradan" kelimesine bağlantı ekle deyince "buradan"ı url içine alıyor normalde ayrı bir kutucuğa url yazarız diye biliyordum garip.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 27 Nisan 2016, 22:11:42 »
Ben lisedeyken bu dizi bekleneni veremiyordu, üniversite sınavına hazırlandığım, fizyolojik ve psikolojik olarak en verimli senemi geçirdiğim sene bu dizi en verimsiz sezonunu geçiriyordu, şu an üniversitedeyim ve bu dizi durulmayacağına inandığım sarsıntılar yaşıyor. Seneye Bilkent Electrical Engineering is Best Engineering motivasyonuyla hayalimdeki bölüm için okulu bırakıp tekrar üniversite sınavına gireceğim, ders çalışırken göz ucuyla bakarım ama artık başarısızlıklarını kanıksadığımız için seneye eksinin altına düşüşlerini tamamlayacaklardır. Game of Thrones, hayatımdaki değişimlere tanık olmuş cansız bir dostum isterdim, ama kapitalist şişko güçler, diziyi televizyon ekranlarına ana grup konumundaki Silicon Valley gibi cansız bir dost (bkz. https://media.giphy.com/media/K1ddjJNvKOUAU/giphy.gif) öncesi çıkan seyirci eğlendirici ön gruba çevirdiler.

Game of Thrones'u, hatırlayamadığınız bir tarihte size güzel bir iyilik yapıp, sonraları yaptığı iyiliği başınıza kakan, iyiliğin bin katlık bir geri dönüşü için baskı kuran, size iyilik yapmış halinden bu zamana manevi başkalaşım geçirmiş arkadaşa benzetiyorum. İlk iki sezonda topladıkları kredilerin tükenmeyeceğini sanarak final sezonuna kadar eksi pozisyonda gidemezler, serinin hayranı olmayan bilinçli seyirciler bunu kabul etmezler. Dizinin piyasadaki açık ara en kaliteli dizi olduğunu kabul ediyorum, ama piyasadaki en kaliteli dizinin nasıl olsa en kaliteli olanı biziz diyerek çıtayı yukarıları taşımaması anlamsız geliyor. Aksiyonsevergillerden değilim, sadece hikayenin geçtiği evren dahilinde mantıklı sahneler görmeyi bekliyorum. Bir hayran çıkıp, tazılar kurtlarla uzak akraba oldukları için ortamı terk ettiler derse sorgulamam, hikayenin geçtiği evren dahilinde mantıklı olduğu kabul edilebilecek açıklamalar kabulümdür.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 28 Nisan 2016, 18:19:44 »
İyi başlayan bir diziydi. Sonraki sezonlarda kalitesi düşmeye başladı. 5. sezon bittiğinde devm etmeme kararı almıştım ama sonra merakıma yenik düşüp 6. sezonun ilk bölümünü izledim ve daha da kötüydü. Sanırım bu kez gerçekten daha fazla takip edemeyeceğim.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #254 : 01 Mayıs 2016, 01:34:35 »
Game of Thrones, özellikle bu sezon kökeninden, kitaptan, önce çıkma cesaretini göstererek tamamen ticari olduğunu düşünmeye başladığım bir dizi olsa da kitabın ne zaman çıkacağını bilemediğimden izlemek zorunda kaldığım bir dizi. İlk beş cildi okuduğum onca gün boşa mı gitti yani?

Eh, ama yine de dizi fena bir söylenti ağı oluşturacak ve insanların konuşmalarından spoiler kapacağıma diziye katlanmaya karar verdim.

Eliria ve Kum Yılanlarının birleşip Doran Martell'i öldürme saçmalığı nedir ya? Ayrıca Quentin ve Arianne'in de dizide olmamasına anlam veremiyorum.
Daha söyleyecek çok şeyim var ama mecburuz katlanmaya...
İnsan, hayalleriyle vardır.