Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #210 : 08 Mayıs 2013, 13:51:20 »
Yasal uyarı: Bu bir savaş dizi değildir. Politik meseleler üzerine kurulu, entrikalarla çevrili bir taht mücadelesidir. Lütfen ona göre izleyiniz.

Doğru diyorsun ama dizide çok bariz bir yönlendirme olduğu da bir gerçek. Her politik oyundan sonra illa ki bölüm sonlarına ordu toplayan bir krallığın görüntüleri konuyor. Hal böyle olunca akılda kalan son imge 'Bir sonraki bölüme savaş var.' dedirtiyor.

Onun dışında ben de etrafımdan 'Bu bölüm de sıkıcıydı be' diyenleri duyuyorum ama bana o kadar sıkıcı gelmiyor açıkçası. Kitap okur gibi dizi seyretmemiştim hiç ve bu bile yetiyor.

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 22 Mayıs 2013, 21:09:06 »
Hazır 9.bölüm geliyorken paylaşalım.

The Rains of Castamere

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jeCCPoVFK4c#!

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 22 Mayıs 2013, 21:36:26 »
Dizi bu sezon kötü gidiyor derken son yayınlanan 8. bölüm çok çok iyiydi.
Şimdi malum önemli olayın yaşanacağı yeni bölümü merakla bekliyoruz.

Spoiler: Göster
"Red Wedding" den bahsediyorum tabii... :P

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Her Martin Karakterinin Bir Pokemonu Olmalı
« Yanıtla #213 : 24 Şubat 2014, 21:14:28 »

Game of Thrones dizisinin karakterlerini Mr. Men and Little Miss’e dönüştüren hayranları, sıra dışılıkta sınır tanımayan bir uyarlamaya daha imza atmış.

Çocukluğumuzun unutulmaz çizgi filmlerinden (o zaman pek çoğumuz anime olduğunu bilmiyorduk, böhü) Pokemon karakterlerini hiç bu dizinin karakterleriyle bir arada düşünebiliyor musunuz? Ancak çılgın bir hayran kitlesi bunu da yapmış ve çok da güzel olmuş.

Pokemon hali hazırda animesiyle devam eden bir seri. Konsol oyunları da cabası! Sanmayın ki Pokemon çılgınlığı 2000’lerin başlarında kaldı. Bu fenomen hızına hız katarak devam ediyor.

Bu fenomene bir de HBO’nun ağır toplarından Game of Thrones furyası eklenince dizideki pek çok önemli karaktere bir adet Pokemon düşmüş! Hangileri mi? Hadi, hep beraber görelim.

Daenerys’i ejderhalarından ayırmak büyük ayıp olur. Zaten bizde de onu yapacak cesaret yok. Hayranları da bizimle hemfikir olmuş olacak ki Dany’nin yanına Aerodactyl’ı koyarak aşağıdaki resmi hazırlamışlar.

Aslan da bir kedi değil midir? Tywin’e Persian’ın asaleti ve değişken yapısından başka hangi Pokemon eşlik edebilir?

Ah Sansa, vah Sansa. Seni ne kadar eleştirsek de asaletinden bir şey kaybetmiyorsun. Sevimli Vulpix de bu asaletine bir katkıda bulunsun.

Arya Stark, sakın ola başına bir iş gelmesin! Herkes ölsün ama sen ölme! Haunter’ı da al yanına, onun o eğlenceli kişiliği senin yalın cesaretinle birleşsin.

Cercei’nin hem sözlerindeki hem de hareketlerineki zehir dört bir yana saçıladursun, Beedrill’ın ölümcül, zehirli ve ışıl ışıl iğneleri onunla tam bir uyum içinde hareket edecektir. Belki entrikalarında başrolü bile oynar.

Brienne… Senin gibi bir insana sadık Lucario’dan başka kim yakışabilir? İkinizin de içine işlemiş adalet, onur ve insanlardan uzak durma kavramları birbirinizi öyle güzel tamamlıyor ki…

Samwell’in ortağıysa Psyduck oluyor. Çünkü, eee… Yahu anladınız işte.

“Bu kadarı yetmez!” diyen hayranları hemen şöyle alalım. Buradaki tumblr hesabında çok daha fazlasını görebilirsiniz.

Çevrimdışı oguzkaan

• **
  • 92
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 29 Nisan 2014, 02:23:52 »
Dizi 4. bölüme geldi, burada ses seda yok. Hadi ilk benden olsun.
S4x04-spoiler
Bölümün sonunda ki sahne ile beraber kitap-dizi ikileminin içine etmiş bulunuyorlar. Hele nette dolaşan ve The Night's King ile alakalı spekülasyonlar doğru ise gelecek kitaplardan spoiler sayılacak bir olaydı. Ben The Winds of Winter kitabına kadar dizinin "The Others" hakkında bir şeyler anlatacağını düşünmemiştim. Madem bu elemanlar böyle çoğalabiliyorlar, neden şimdiye kadar beklediler? Bir soru daha...

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 30 Nisan 2014, 12:41:16 »
S4x04-spoiler
Bölümün sonunda ki sahne ile beraber kitap-dizi ikileminin içine etmiş bulunuyorlar. Hele nette dolaşan ve The Night's King ile alakalı spekülasyonlar doğru ise gelecek kitaplardan spoiler sayılacak bir olaydı. Ben The Winds of Winter kitabına kadar dizinin "The Others" hakkında bir şeyler anlatacağını düşünmemiştim. Madem bu elemanlar böyle çoğalabiliyorlar, neden şimdiye kadar beklediler? Bir soru daha...

4.cü bölümü izledikten sonra diziden soğur gibi oldum. kitaptan çok uzaklaşmaya başlamışlar

Çevrimdışı oguzkaan

• **
  • 92
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 30 Nisan 2014, 22:14:06 »
S4x04-spoiler

4.cü bölümü izledikten sonra diziden soğur gibi oldum. kitaptan çok uzaklaşmaya başlamışlar
Kitaplarda ki konu sırasını korumaması bakımından haklısınız. Sonuçta sinemaya veya televizyona uyarlanmış bir eserde birebir takip beklemek biraz hayalcilik olur. Bazı karakterleri atıyorlar, olayların oluş biçimini, yerini, kişileri değiştiriyorlar. Böylece kitapları okumayan izleyicide olay örgüsü konusunda fikir sahibi oluyor. Yoksa bire bir kitabı takip etseler, kitaplar "pov" tarzında yazıldığı için büyük olasılıkla okur olmayan izleyici olayları anlamak ve bağ kurmak konusunda zayıf kalır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 17 Temmuz 2014, 21:55:28 »
http://www.buzzfeed.com/jennaguillaume/this-game-of-thrones-fan-theory-will-blow-your-mind

Şöyle bir teori gördüm. Bana mantıklı geldi açıkçası. Siz ne dersiniz?

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 17 Temmuz 2014, 22:16:45 »
http://www.buzzfeed.com/jennaguillaume/this-game-of-thrones-fan-theory-will-blow-your-mind

R+L=J diye çook meşhur bir teori o. Spoiler istemeyen aşağıya tıklamasın.

http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/114132-rlj-v-88/#entry6030166

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #219 : 21 Temmuz 2014, 17:27:47 »

Bu teoriyi Türkçeleştirip portalımızda da yayınladık arkadaşlar. Ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 19 Şubat 2015, 20:12:26 »
I read that f*king books!

Yalnız kitap okumakla ilgili söylediği şeylere katılmamak ne mümkün :).

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Game of Thrones Kaç Sezon Sürecek Dersiniz?
« Yanıtla #221 : 16 Mart 2015, 15:37:19 »

Game of Thrones Kaç Sezon Sürecek Dersiniz?

Game of Thrones 5. sezonunun başlamasına sadece birkaç hafta kaldı. Tam olarak 12 Nisan’da başlayacak yeni sezondan önce konuşulanlar arasında dizinin kaç sezon süreceği de var. Detaylar haberimizde!

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur | Serkan "kargasiz" Bulut
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

Dünyanın önde gelen gazetelerinden The Washington Post, Game of Thrones dizisi için büyüğünden küçüğüne tüm ölümleri masaya yatırdı. Ortaya figüranlara kadar varan tamı tamına 456 ölümlük bir rehber çıktı. Hem de illüstrasyonlarıyla!

Olaylar, olaylar

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 16 Nisan 2015, 01:57:59 »
İlk bölümü izledim.

Şunu söylemem gerekiyor ki, hikayeyi değiştirmelerine sadece değiştirdikleri için kızacak biri değilim. Bu değişim iyi yönde de, kötü yönde de olabilir. Mesela Tyrion'ın Essos'taki hikayesinin gereksiz (evet cidden gereksiz) kısımlarının atılıyor ve hızlıca Daenerys'le buluşturuluyor sanırım, bu gayet güzel. Fakat Mance'in ölmesi olmamış. Gerçekten olmamış. Yerine kimi koyacaklar, ya da Mance'in rolünü tamamen atacaklar mı bilmiyorum ama neden böyle bir şey yaptıklarını anlamakta güçlük çekiyorum. Eklemedikleri karakterler tamam da, elinizdeki karakteri ölmemesi gereken yerde neden öldürüyorsunuz ki yahu? Hem de gerçekten önemli role sahip bir karakteri? Hakikaten anlamakta güçlük çekiyorum.

Diğer üç bölümü izlemedim bu arada, başlığa yazacak arkadaşlar da spoiler'a girmeden önce ilk bölüm harici spoiler verip vermediklerini söylerse iyi olur sanırım. Yalnız olduğumu sanmıyorum bölümlerin normal yayınlanmasını bekleyen biri olarak.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 16 Nisan 2015, 10:30:03 »
 Şunu söylemem gerekiyor ki, hikayeyi değiştirmelerine sadece değiştirdikleri için kızacak biri değilim. Bu değişim iyi yönde de, kötü yönde de olabilir. Mesela Tyrion'ın Essos'taki hikayesinin gereksiz (evet cidden gereksiz) kısımlarının atılıyor ve hızlıca Daenerys'le buluşturuluyor sanırım, bu gayet güzel. Fakat Mance'in ölmesi olmamış. Gerçekten olmamış. Yerine kimi koyacaklar, ya da Mance'in rolünü tamamen atacaklar mı bilmiyorum ama neden böyle bir şey yaptıklarını anlamakta güçlük çekiyorum. Eklemedikleri karakterler tamam da, elinizdeki karakteri ölmemesi gereken yerde neden öldürüyorsunuz ki yahu? Hem de gerçekten önemli role sahip bir karakteri? Hakikaten anlamakta güçlük çekiyorum.

KİTAPTAN sert spoiler.

Mance'in kesin öldüğünü biliyor muyuz? Kitapta Melissandre büyü yapıp başkasının Mance gibi görünmesini sağlamıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.