Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #225 : 16 Nisan 2015, 12:13:09 »
Spoiler: Göster
Kesin olarak bilmiyoruz, evet. Fakat kitaptaki sahneden farklı olarak karşı koymaya çalışmıyor. Kitapta Kemik Lordu başta gülümseyerek gelse de sonradan korkup Mance olmadığını anlatmaya çalışıyordu, dizide ise böyle bir şey görmedik. Aksine gerçekten Mance değilse de epeyce role girmiş görünüyordu. Gerçekten Mance olmayan birinin böyle davranması için bir sebep göremedim, bu yüzden öldüğünü düşündüm. Fakat evet, yaşıyor olabilir. Öldüyse olmamış diyelim o zaman. Göreceğiz bakalım.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 17 Nisan 2015, 20:34:43 »
Şu spoilerlara bakmamaya ne zaman başlayacağım bilmiyorum, arada kaçırıyorum böyle. Kitapları okumam gerek :)

George R.R. Martin'in bu sezon kitapta olmayan çok fazla ölüm olacak demesi doğruysa yaşananlar pek değişmeyecek gibi görünüyor.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #227 : 19 Nisan 2015, 10:11:59 »

KİTAPTAN sert spoiler.

Mance'in kesin öldüğünü biliyor muyuz? Kitapta Melissandre büyü yapıp başkasının Mance gibi görünmesini sağlamıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Kemik Lordu idi sanırım.

Ekleme: Üstteki yorumda da söylenmiş zaten, şimdi okudum. Sonraki bölümlerde olay netliğe kavuşur muhtemelen.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #228 : 02 Haziran 2015, 01:52:34 »
8. bölüm neydi öyle yahu. Temiz bir fiyuuvvv çektim. Hardhome'u harbiden çok sıkı gördük.

Mastodon elemanlarına da bir hi diyebilirsiniz.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #229 : 02 Haziran 2015, 16:09:49 »
Dizinin izlediğim bölümleri içerisinde (İlk iki sezon ve 5x8) en iyi bölümdü.

İlk olarak Cersei sahneleri gerçekten hayal ettiğim şekilde. Rahibeyi kısa, tombul, Adile Naşit gibi birinin sert görünümlü halini hayal etmiştim. Fakat bu kadın da uymuş yani, boylu poslu otoriter falan. Neyse. Cersei bölümleri baya iyiydi.

Tyrion'ın bölümü kitapta olmadığı için çok yorum yapamayacağım ama sadece diziye göre konuşmam gerekirse Daenerys o kadar atıp tutuyordu intikam intikam diye. Ben onun yerinde olsam hem Jorah'ı hem de Tyrion'ı anında öldürtürdüm. Daenerys baya değişmişe benziyor. Ben en son 3 sezon önce izlemiştim o günden bu güne harbiden büyümüş yani. Tyrion bölümü de fena değildi. Dany dizide hem kendisi hem de Aegon'u karşıladığı için Jon Connington'u da haliyle Jorah karşılıyor. Gri hastalığa yakalandı zavallı ama şu an tek emeli Dany'yi Demir Taht'a geçirmek. Ondan sonra istese de istemese de ölecek.

Sansa ile Theon'un bölümünde bir garip oldum. Eskiden Sansa'yı hiç sevmezdim ama şu an baya seksi bir insan olmuş. Dizideki rolüne gelirsek Sansa şu an kitaptaki Jeyne Poole'ü karşılıyor. Sansa bölümü ve Theon'a fırça atması baya iyiydi. Özellikle şu Theon'u oynayan çocuk inanılmaz "Leş" rolü yapıyor, hayran kaldım. Kitaptan hayal ettiğim Theon dizideki Theon'a fiziksel olarak benzemiyor ama hareketleri neredeyse aynı. Bu sebeple yine taktir ettim.

Son olarak gelelim "Çetinocak" bölümüne. Bu kısım dizinin 5 sezon 50 bölümü içerisinde en beğendiğim kısımdı. Hem Gece Bekçileri'nin cesaretini gördük, hem Yabanıllar'ın özde iyi insanlar olduklarını gördük falan çok ama çok iyi bir bölümdü. "Yürüyen ölüler" çok iyiydi.. Ben bu kadar hareketli olduklarını hayal etmemiştim ama yakışmış yani. Bu kısım hakkında eleştirebileceğim tek yer Ak Yürüyenler'in tasviri. Yani ben onları daha bir ruhumsu düşünmüştüm ama dizide baya insana benziyorlar.

Bu kadar, en beğendiğim bölümdü. Okuyanların benimle aynı şeyi düşündüğüne emin gibiyim.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #230 : 08 Haziran 2015, 03:59:53 »
Üst üste mesaj yazmak istemezdim ama gececiler için altta dizi hakkında çok acayip spoiler içeren çok acayip bir şey var. Buyurun:

http://streamable.com/0m2k

Stannis'e bunu neden yaptıklarını bilmiyorum ama adamı resmen harcadılar.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #231 : 09 Haziran 2015, 01:49:36 »
Nooovvvv!

Stannis'in özkızını diri diri yakacağını hiç düşünmezdim. İnsanlar genel olarak bu bölümle Stannis'ten nefret etmeye başlasa da ona olan saygımda değişme olmadı çünkü kendisinin şu saatten sonra tek bir amacı var ve ona ulaşmak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır. Tıpkı diğerleri gibi. İyi veya kötü diyemeyiz. Zamanında Jaime'den de nefret etmiştik Bran'i kuleden attığı için, belki ileride de tekrar Stannis'i sahiplenip yaptığının çoğunluğun çıkarını korumak için gerekli olduğunu düşünecekler.

Daenerys'in Drogon'a atlayıp gitmesini görünce çocuklar gibi şenlendim. Gerçi bir kırbaç sahnesi bekliyordum ama olmadı. Söylemeden edemeyeceğim, yakında Jorah'a kalkan eller taş kesilecek :)

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #232 : 15 Haziran 2015, 23:53:28 »
"Hazır sezon finaliyken tüm karakteri öldürelim de sonraki sezonu çekmeme bahanemiz olsun." mu dediler acaba?

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #233 : 16 Haziran 2015, 01:45:50 »
Kitabı okumuş birisi spoiler verip içimizi rahatlatabilir mi LÜTFEAAAN!
try again fail again fail better

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #234 : 16 Haziran 2015, 02:32:59 »
Öncelikle sözüm sana Ramsay. Bence sen psikopat filan değilsin. Sadece senaristlerin horca kullandığı bir ahmaksın. Yani karşındaki tüm orduyu biçiyorsun sonra, e hadi dönelim bari yuvamıza, diyorsun. Bulsana oluuuüüm kralı. Hani yüzecektin derisini!

Dany konusu karmaşık. Hiç bulaşmayalım.

Bence Cercei'nin yürüyüşü bir Hardhome kadar çarpıcıydı. Çok iyi işlenmiş.

Bir de Jon Snow var elbette. Sağda solda çeşitli demeçler çıktı dizide gerçekten öldüğü yönünde. Bence de öldü ve Jon devri kapandı. Fakat şöyle bir ayrıntı da var. The Mountain öldü Robert Strong doğdu. Catelyn öldü Lady Stoneheart doğdu.Arya Stark gitti No One geldi. Bence Jon da geri gelecek fakat çok başka birisi olarak. Belki ölümsüz olarak geri gelir belki de White Walker. Longclaw sahipsiz kalmayacaktır.

Bence Stannis de ölmedi.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #235 : 16 Haziran 2015, 04:53:57 »
Kitabı okumuş birisi spoiler verip içimizi rahatlatabilir mi LÜTFEAAAN!

Çok bir şey açıklamıyorum ama:

Jon'dan bahsediyorsun sanırım. :) Kitapta da Jon'un kısmı o noktada kaldı. Ancak, Melisandre'nin o civarda olması ve Azor Ahai kehanetindeki işaretlerin o sahnede gerçekleşmesinden ötürü Beric Dondarrion ve Caitlyn Stark ayarı verilebilir Jon Snow'a. Büyük ihtimalle güçlü bir R'hllor rahibesi olan Melisandre kaldırır Jon'u. Fak yea necromancy. :P
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #236 : 16 Haziran 2015, 12:10:47 »
Kitapta Jon'un ölmediğinden aşağı yukarı eminiz. Öldüyse bile bir şekilde geri gelecektir. Etrafında bunca teori dönen, serinin asıl merkezi olduğu iddia edilen bir karakterin öylece ölüp gitmesi beklenemez. Hem biraz dikkat edilirse kendisinin fantastik eserlerdeki ana karakterlerin birçok özelliğini taşıdığı da görülecektir.

Diziye gelince, emin olamıyorum. Bazı ipuçları var aslında. Melisandre Duvar'a geri geldi. Stannis olmadan neden gelsin? Rhllor'un rahiplerinin ölüleri diriltebildiğini de biliyoruz. Bunlardan yola çıkarak Melisandre'nin Jon'u tekrar dirilteceğini, ayrıca ölüp dirildiği için yemininden kurtulduğunu ("and now his watch is ended") ve daha önemli işlere koşabileceğini düşünebiliriz. Dizi son sezon gerçekten çok bozdu ama bu fena bir hikaye olmaz.

ANCAK, birkaç pürüz var. Birincisi, Kit Harrington kendisinin bildiği kadarıyla öldüğünü, sonraki sezon diziye dönmeyeceğini söyledi. Adamı bildiğin kovmuşlar. Bu kafamı karıştırıyor epey. Doğru olmaması mümkün tabii ama bir şaşırtmaca uğruna böyle açık açık yalan söyler mi? Pek sanmıyorum. Yapımcılar Kit'e yalan söylüyor olabilir, ama onlar da öyle bir riske girmezler herhalde(ayrıca çok da ayıp olur). White Walker olarak dönmesi bu durumda hala mümkün(başka biri oynayabilir, hatta cgi bile olabilir) ama buna da pek ihtimal vermiyorum. İşin bu kısmını çözemedim yani.

İkincisi, yapacakları buysa bunu Martin 6. kitabı çıkarmadan yapmamaları gerekiyor bence. Kitapta da böyle bir şey olacağını düşünüyoruz çünkü. Eğer gerçekten Martin'in kafasındaki buysa, bunu kitaptan önce dizide göstermek çok saçma olur. Hikayeyi değiştirebilirler, ona bir şey demiyorum. Ama dizi izlerken kitaptan spoiler yersem bir daha asla izlemem açıkçası.

Bu arada Stannis elbette ölmedi yahu.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #237 : 16 Haziran 2015, 13:04:36 »
Eğer gerçekten Martin'in kafasındaki buysa, bunu kitaptan önce dizide göstermek çok saçma olur. Hikayeyi değiştirebilirler, ona bir şey demiyorum. Ama dizi izlerken kitaptan spoiler yersem bir daha asla izlemem açıkçası.

http://www.kayiprihtim.org/portal/2015/03/24/game-of-thrones-dizisi-gelecek-kitaplar-icin-spoiler-olacak/

Hatta haberden doğrudan alıntılarsam,

Alıntı
“Neyse ki, bunun olacağını gördüğümüzden beri, George ile durumu uzun zamandır konuşuyorduk ve olayların nereye doğru gittiğini biliyoruz. Biz de George’un gittiği yerlerin yakınına [diziyi] götürdük. Bu sırada yolda birkaç sapma olmuş olabilir, ama aynı istikamete hareket ediyoruz. Sürprizini bozmayacağımız bir şeyler olsun isterdim, ama şu an yukarı tükürsek bıyık, aşağı tükürsek sakal.Gösteri devam etmeli… ve bu da yapacağımız şey.

bkz. Haber mart ayının haberi.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #238 : 16 Haziran 2015, 14:27:16 »
Buradan Night's King'e sesleniyorum; biraz daha sabret, bunlar birbirlerini yiyecek.

[spoiler]

Stannis'in ölümünü göstermeyip, Jon Snow'un 8 litre kanamasını göstermelerinden dolayı Jon öldü Stannis yaşıyor gibi düşünülse de, ters köşe yapma amacıyla Stannis'e elveda Jon'a merhaba da diyebiliriz. Bunun dışında çok saçma ve alakasız bir şekilde duvara dönen Melisandre'nin oralarda olması, Azor Ahai kehaneti hakkında teoriler ve bir iki bölüm önce Jon Snow'un çözüm süreci için duvarın ötesine gitmesi sırasında Sam'in Jon hakkında "Merak etme, o hep geri döner." açıklaması nedeniyle de Jon'un ölüp geri dönmesi durumu da olabilir.

Kişisel fikrim ise George R. R. Martin'in çağımızın en büyük trollü olmasından dolayı, e) hiçbiri şeklinde. Stannis de öldü, Jon da öldü. Azor Ahai zaten Rhaegar'dı, o da öldü. Kış çöker, Westeros biter. Kötü bir şekilde sonuçlanır her şey. Öyle umuyorum diyeyim ya da.

Peki ya Daenerys? derseniz, ondan bir cacık olacağı yok. Kuzeydeki tehlikeyi kökten çözecek üç adet kocaman silahı var evet ama ikisi zincirlenmiş bir şekilde zindanda, bir tanesi de Charizard çıktı Rıza Baba! Ayrıca kendisinin köleliği bitireceğim takıntısı, politik zekadan yoksunluğu, içinde bulunduğu aşk oyunları ve istemem yan cebime koy tavırları ile birlikte gözümde üç ejderhası olan Sansa hamurunda bir karaktere dönüştü.

Sansa demişken, sanarsın Zor Ölüm 3, nereye atlıyorsunuz siz yahu?

Arya ise artık tamamen kendi yolunda sanırım, ana gidişata etkisi ne olur kestiremiyorum. Ha bir de Bran ve Rickon vardı, onları geçtim Hodor vardı. Hodor hodor? Hodor.

Finalin en izlemesi zevkli yanı Tyrion - Varys konuşmasıydı.

Velhasıl yine bir hışımla geldi geçti Game of Thrones; yeni sezon konusunda zerre heyecan ve beklenti bırakmayarak. [/spoiler]

Not: Kitapları okumadım.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #239 : 16 Haziran 2015, 15:05:56 »
Haberi okumuştum daha önce. Yine de bu kadar büyük bir spoiler yersem bir daha izlemem diziyi. Asıl sinir bozucu olan şey ister istemez bu spoiler'ları yiyecek olmamız. Diziyi izlerken kitap spoilerından kaçmak çok zor değil, kitabı okuyan az çünkü. Ama diziyi herkes izliyor. İlla ki duyacağım ve bu delirtiyor beni. Artık yapımcıları falan geçti, suçun büyüğü Martin'in burda. Diziyi bırakırız, sorun değil de kitap zevkimizi de rezil edecekler. Böyle saçmalık olmaz. Kitaptan önde giden uyarlama mı olur yahu? Madem yetişmeyecekti, seri bitince başlasaydınız.

Kişisel fikrim ise George R. R. Martin'in çağımızın en büyük trollü olmasından dolayı, e) hiçbiri şeklinde. Stannis de öldü, Jon da öldü. Azor Ahai zaten Rhaegar'dı, o da öldü. Kış çöker, Westeros biter. Kötü bir şekilde sonuçlanır her şey. Öyle umuyorum diyeyim ya da.
[/quote]

[spoiler]Kitapta Stannis'in sahnesi olmadığı için konunun Martin'le çok ilgisi yok. Kitapta da Stannis'in durumu tam belli değil ama onun ayrıntısına girmeyeceğim. :P  Jon ise ya ölmedi ya da bir şekilde geri dönecek, bu konuda iddiaya girebilirim. :D

#hayır