Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #315 : 09 Temmuz 2016, 14:29:26 »
Yukardaki teoriyi hazırlayan arkadaştan yeni bir video geldi:

DAENERYS'İ BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE | Game of Thrones Teorileri - 2

Valla bu da şahane bir teori, her ne kadar dinlerken beynim yansa da sonunda tüylerim tiken tiken oldu.  ;D
Daenerys'in işi çok zor zaten ya  :P

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #316 : 23 Ekim 2016, 23:46:56 »
Hani hep bir araya gelmesini istediğimiz iki karakter vardı ya dizide, sonunda yedinci sezonda kavuşuyorlar. Video için tıklayın.

Bir de çekiç sevdalısı kayıp bir piç vardı. Onun için tıklayın.

Arya da çekmiş takımları. Tık.

Spoiler: Göster

Görüntüler gösteriyor ki büyük bir ittifak kuruluyor. Jon, Daenerys, Davos, Tyrion ve Gendry'nin aynı safta olması cidden çok zevkli olacak. Keşke Lyanna Mormont, Davos ve Tyrion üçü yan yana gelip güzel bir sohbet de etseler.

Birkaç yerde okuduğuma göre de Euron Cersei'yle ittifak kuracakmış. Gerçi geçmiş mesajlarımın birinde bununla ilgili yazmıştım, ki mantıklı olan da buydu zaten. Aksi hâlde adil bir savaş olmazdı. Ama bununla ilgili kesin bir bilgi veya fotoğraf yok tabii, ya da ben bulamadım.

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #317 : 24 Ekim 2016, 16:08:25 »
Bu video görüntüleri ifşa mı? Eğer öyleyse ilk video büyük ifşa! :D

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #318 : 24 Ekim 2016, 18:33:54 »
Benim baktığım yerlerde ifşa diye geçiyor ne yazık ki. Böyle büyük bir diziden sızıntı gelmesi çok garibime gidiyor. Hatta reddit'te bir başlıkta neredeyse tamamını güzelce listelemişler. Şurası.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #319 : 25 Ekim 2016, 13:35:37 »
Yedinci sezonun senaryosunun tamamı internete sızmış arkadaşlar. Kafanızı kuma gömmek isteyebilirsiniz. Benden söylemesi.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #320 : 25 Ekim 2016, 14:02:21 »
Game of Thrones'un Türkiye şubesi Turgut Uç, 7. sezonun sızan senaryosunu şurada gayet güzel bir şekilde özetlemiş. İlgilenenlere duyurulur.

Dayanamayıp şöyle bir baktım kiii...vay anam vay. :ne

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #321 : 25 Ekim 2016, 18:53:41 »
Game of Thrones'la ilgili her şeyden uzak durun demeye gelmiştim ki, benden önce davranılmış. Setten görüntü gelmesi çok doğal, insanlar öyle şeyler yapıyor ki bir noktada engellemek imkansız ama senaryonun sızması resmen skandal. Zaten her bölümü gecenin köründe izliyordum spoiler yememek için, şimdi o da yetmeyecek. Onu geçtim böyle hepsi elinin altında olunca merakına direnmek de iyice zorlaşıyor. Lanet olsun ya dünyanın en büyük dizisi bu. Beceriksiz herifler.

Umarım dayanamayıp bakmam.  :(
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #322 : 24 Şubat 2017, 19:38:43 »
Ramsay Bolton'ı oynayan Iwan Rheon, şimdi de bir başka psikopat olma yolunda :D Inumans'ın film uyarlamasında, Blackbolt'un kardeşi ve Inhumans'ın en manyak kötüsü olan Deli Maximus rolüne seçilmiş. Çok da yakışmış hani.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #323 : 05 Mayıs 2017, 00:56:35 »
Aman ki aman.

Tam 4 adet yan dizi (spinoff) geliyormuş. Gerçekleşirse devasa muhteşem olabilir.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #324 : 05 Mayıs 2017, 11:16:54 »
İşi iyice ticarete döküyor da olabilirler, altıncı kitabın çıkamama hızına bakarak söylüyorum tabii. Korkutucu...
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #325 : 09 Mayıs 2017, 19:05:18 »
İşi iyice ticarete döküyor da olabilirler, altıncı kitabın çıkamama hızına bakarak söylüyorum tabii. Korkutucu...

şahsen ciddi derecede soğudum seriden ya "dizi" diyenin yanından koşarak uzaklaşıp gizli gizli okuyacağım ya da hiç okumayacağım. Popüler kültür ve maddiyat edebiyatı yendi.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #326 : 09 Mayıs 2017, 20:01:31 »
İşin gerçeği her sene çıkan bir diziden, çıkmayan bir kitaptan aldığımdan daha fazla keyif alıyorum. Martin'le ilgili yorum yapmayayım hiç, ne için çıkarmadığını bilmiyorum ama artık çok da ilgilenmiyorum açıkçası. Deli gibi beklediğim bir kitap değildi zaten, şimdi hikaye öyle ya da böyle ilerlediğine göre daha da az bekliyorum. Dizi ve kitap her zaman ayrı ürünler ama Game of Thrones özelinde çok daha ayrı hale geldiler, ve şu anda izlediğim şey beni büyük oranda tatmin ediyor. Martin düşünsün dizi bitince bu kitapları kim okuyacak diye.

Dolayısıyla spin-off haberi de mutlu etti beni. Para için mi yapıyorlar? Sadece bu kadar olmadığı açık, aksi takdirde güzel bir şey çıkamazdı ortaya. Ama tabii paranın önemi çok büyük. Eh, ana diziyi de para için yapıyorlar ve güzel. Güzel olduğu sürece ne için yaptıkları zerre kadar umurumda değil, ki kötü olunca da en çok ben sövüyorum zaten. Umarım ilgi çekici zamanları (Baratheon İsyanı, Fetih, hatta Valyria Kıyameti) işlerler ve saçmalamazlar.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

« Yanıtla #327 : 10 Mayıs 2017, 01:50:11 »
Umarım ilgi çekici zamanları (Baratheon İsyanı, Fetih, hatta Valyria Kıyameti) işlerler ve saçmalamazlar.

Valyria Kıyameti veya Gece Kralı olabilir ama Robert isyanı veya fetih yeterli fantastik öge içermiyor gibi. Sırf Politika içeren bir dizinin izlerken aynı zevki vereceğini sanmıyorum.  İlk Akgezen savaşı ve Sur un yapılışı da olabilir.
Işık altında, Kurtuluşum ve yeniden doğuş umudum adına...

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #328 : 02 Ağustos 2017, 02:45:18 »
Dizi şu an için çok keyifli gidiyor ama? Maalesef ki uzun süre önce ortama düşen sızıntı yüzünden teori üretemiyoruz. Ortama düşen mevcut senaryo şu ana kadar diziyle müthiş uyumlu ilerledi. Eğer okuduysanız senaryoyu, zaten her şeyi biliyorsunuzdur. Peki bu durumda neyi konuşabiliriz? Tabii ki ilk bölümünden beri diziyi ayakta tutan faktör olan oyunculuk ve replikleri.

Şu dizideki oyunculuklar cidden çok görkemli. Zaten senaryoyu bilmemize rağmen hâlâ heyecanla izliyorsak diziyi, bu oyuncuların kalitesinden dolayıdır. Davos, Jaime, Olenna, Melisandre'nin kışkırtıcılığı, Bronn'un küstahlığının inandırıcılığı, Jorah'ın bitmeyen efkârı, sizce de Bran büyüdükçe çirkinleşmiyor mu? Sevimsiz çocuk! Azıcık sırıt.

Dizide ısınamadığım tek karakter Euron. Kitapta kendini bayağı merak ettiren bir karakteri resmen palyaçoya çevirmişler. Oyuncu seçimi yanlış, beden dili abartılı, her şey, her şey. Biraz Oberyn haytalığı verilmeye çalışılmış ama olmamış bence. Aynı anda hem komik hem de ürkütücü olmaya çalışıyor ama hiç beceremiyor. Hatta Euron konuşunca ben oturduğum yerden "hadi lan ordan" diye bağırıyorum. O derece pisim bu herife.

Ha bir de Ed Sheeran hamlesine ne diyorsunuz? İlk bölümü arkadaşımla birlikte seyrederken bunun sahnesi çıktığında arkadaşım ağzında on yüz milyon baloncuklaşmış sprite ve sevinçle karışık bir hışımla, ED SHEERAN! diye bağırdı. Ben efendi bir çocuk olduğumdan böyle bir tepki vermedim ama çoğu kişi bu şekilde haykırmıştır. İşte bence bu durum, bu herifin neden orada ya da dizinin herhangi bir yerinde oynatılmaması gerektiğinin muhteşem bir örneğidir. Düşünsenize Tarık Mengüç'ü dizinin kadrosuna aldıklarını ve bu çıktığında ülke olarak ŞAKŞUKA! diye bağırdığımızı. Bana çok komik geldi ya.

« Yanıtla #329 : 10 Ağustos 2017, 23:16:48 »

Dizi şu an için çok keyifli gidiyor ama? Maalesef ki uzun süre önce ortama düşen sızıntı yüzünden teori üretemiyoruz. Ortama düşen mevcut senaryo şu ana kadar diziyle müthiş uyumlu ilerledi. Eğer okuduysanız senaryoyu, zaten her şeyi biliyorsunuzdur. Peki bu durumda neyi konuşabiliriz? Tabii ki ilk bölümünden beri diziyi ayakta tutan faktör olan oyunculuk ve replikleri.

Şu dizideki oyunculuklar cidden çok görkemli. Zaten senaryoyu bilmemize rağmen hâlâ heyecanla izliyorsak diziyi, bu oyuncuların kalitesinden dolayıdır. Davos, Jaime, Olenna, Melisandre'nin kışkırtıcılığı, Bronn'un küstahlığının inandırıcılığı, Jorah'ın bitmeyen efkârı, sizce de Bran büyüdükçe çirkinleşmiyor mu? Sevimsiz çocuk! Azıcık sırıt.

Dizide ısınamadığım tek karakter Euron. Kitapta kendini bayağı merak ettiren bir karakteri resmen palyaçoya çevirmişler. Oyuncu seçimi yanlış, beden dili abartılı, her şey, her şey. Biraz Oberyn haytalığı verilmeye çalışılmış ama olmamış bence. Aynı anda hem komik hem de ürkütücü olmaya çalışıyor ama hiç beceremiyor. Hatta Euron konuşunca ben oturduğum yerden "hadi lan ordan" diye bağırıyorum. O derece pisim bu herife.

Ha bir de Ed Sheeran hamlesine ne diyorsunuz? İlk bölümü arkadaşımla birlikte seyrederken bunun sahnesi çıktığında arkadaşım ağzında on yüz milyon baloncuklaşmış sprite ve sevinçle karışık bir hışımla, ED SHEERAN! diye bağırdı. Ben efendi bir çocuk olduğumdan böyle bir tepki vermedim ama çoğu kişi bu şekilde haykırmıştır. İşte bence bu durum, bu herifin neden orada ya da dizinin herhangi bir yerinde oynatılmaması gerektiğinin muhteşem bir örneğidir. Düşünsenize Tarık Mengüç'ü dizinin kadrosuna aldıklarını ve bu çıktığında ülke olarak ŞAKŞUKA! diye bağırdığımızı. Bana çok komik geldi ya.
  ;D Kesinlikle katılıyorum! Ed Sheeran ürün yerleştirme gibi olmuştu resmen. Hele Euron... Bi arkadaşım oyunculuğu çok iyi, kötü karakteri çok iyi oynuyor o yüzden itici geliyor diyor ama Cersei de kötü karakter. Ama en ufak bir iticiliği yok. Lena Headey olağanüstü (bu sezon karakter bana biraz düşük geliyor ama neyse). Bran'a biraz haksızlık ediyorsun gibi ama. Evet çirkinleştiği doğru ama ona şuan insan demek bile yanlış. Bir çeşit tanrı oldu çocukcağız. Olan Myraa'ya oldu.  :-\

Işık altında, Kurtuluşum ve yeniden doğuş umudum adına...